журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ТЕМА НОМЕРА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАДРУКОВАНОГО

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2002

КНИЖКОВI НОВИНИ

Історія і роль особистості

Видавництво “Вища школа” презентує нову книгу “Видатні постаті в історії Украіни IX-XIX ст. Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети”

Зараз зростає попит на літературу біографічно-історичного характеру. На прилавках книгарень все частіше можна знайти видання на кшталт “100 відомих письменників”, “100 відомих акторів” тощо. Україна має багатовікову історію. Чи є в нас фігури, котрі заслуговують на те, щоб називатися видатними, як, власне, для України, так і для світу? Безперечно, є. Ще одним підтвердженням цього можна вважати книгу “Видатні постаті в історії України IX-XIX століття. Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети”, котра нещодавно вийшла в світ у київському видавництві “Вища школа”.

Усі пропоновані до уваги читачів матеріали в книзі “Видатні постаті в історії України IX-XIX ст.” об’єднує спільна тема – особа в історії та історія в житті особи. Державотворці і мислителі, полководці й літератори, ватажки народних виступів і представники духовенства, про яких йдеться в книжці, любили свою батьківщину і свій народ, прагнули бачити його щасливим, хоча далеко не кожному з них вдалося реалізувати свої задуми. Можна не погоджуватися з їхнім баченням світу, політичними поглядами, конкретними діями, проте ми маємо знати і пам’ятати їх, якщо бажаємо осягнути минуле України, адже, оволодіваючи знаннями про історію нашого народу, вчимося будувати своє майбутнє.

Це перше таке видання за часів незалежної України. Книга є зібранням близько 100 коротких біографічних нарисів, історичних і художніх портретів видатних українців IX-XIX століття. Перевагою книжки перед іншими подібними виданнями є її науковість. Основне питання при укладанні цієї книги, на якому акцентували свою увагу автори, – це якомога більше наближення до історичної правди. Не секрет, що наша історія протягом останнього століття перекручувалася, на догоду влади, багато разів, причому це стосувалося не лише радянського періоду, але й часів Київської Русі, козацької доби, Руїни тощо. Книга покликана спонукати читача до роздумів про визначних діячів минулого України, про історичні події та суспільно-політичні процеси, оцінки яких ще недавно здавалися нам аксіоматичними, а тепер поставлено під великий сумнів. Унікальність цієї книги в тому, що до неї включено нові надходження документального характеру, котрі і є підґрунтям для спростування фактів, які нав’язувалися в суспільстві раніше.

Автори книги – викладачі історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка на чолі з професором В.І. Гусєвим.

Видання призначено для широкого загалу читачів, насамперед, любителів української історії, для учнівської та студентської молоді.

Книга “Видатні постаті в історії України IX-XIX століття” персоніфікує нашу історію. Вона наочно показує, що історію творять люди. А також нагадує нам, що сучасну історію створюємо ми з вами.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"