журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ТЕМА НОМЕРА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАДРУКОВАНОГО

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2002

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

«Марію Башкирцеву» читають російською

Роман-есе “Марія Башкирцева” відомого українського письменника Михайла Слабошпицького вперше побачив світ російською мовою. Книгу випустило видавництво “МИК” у м. Іваново (Росія). Переклала твір Наталя Кублановська.

Ця книга користується незмінним читацьким попитом і вже неодноразово видавалася в Україні, а свого часу була перекладена і французькою мовою. І ось тепер з нею зможе ознайомитись російський читач.

Меценатом книги став Василь Дума, людина, яка належить до московської бізнес-еліти. У тому, що він профінансував видання, немає нічого дивного, адже пан Василь – українець, і завжди підтримує українські проекти в Росії. Тому, коли зайшла мова про видання книги Михайла Слабошпицького, Василь Дума радо відгукнувся.

Для Наталі Кублановської, директора музею родини Цвєтаєвих у м. Іваново, переклад книги Михайла Слабошпицького “Марія Башкирцева” став своєрідною пробою пера в царині перекладацтва. Але пробою вдалою. Саме про це йшлося на презентації книги у Іваново, яку зорганізувала Іванівська обласна громадська організація української культури “Мрія”, активним членом якої є Наталя Кублановська.

“Одним з найуспішніших кроків серед заходів, які проходять з нагоди проведення Року України в Російській Федерації, є вихід у світ книги українського письменника Михайла Слабошпицького “Марія Башкирцева”, що стало результатом об’єднаних зусиль української і російської громадськості і, безсумнівно, свідчить про взаємну повагу і дружбу двох братських народів, їхні спільні культурні цінності” – написав у своєму привітанні до голови правління Іванівської обласної громадської організації української культури “Мрія” В. Цимбала голова адміністрації Іванівської області В. Тихонов.

Під час презентації її учасники переглянули також сцени з вистави за книгою М. Слабошпицького “Марія Башкирцева” у виконанні юних акторів місцевого самодіяльного театру. До речі, у листопаді під час фестивалю самодіяльних театрів українських громад з різних країн світу цю виставу зможуть подивитися й кияни.

“Успіх надихає, – сказала після презентації Наталя Кублановська. – Тепер мені хочеться перекласти ще одну книгу Михайла Слабошпицького, яка вже добре відома в Україні, – “Українець, який відмовився бути бідним”. У Росії живуть тисячі українців. Я не сумніваюся, що їм буде цікава доля їхнього співвітчизника у далекій Канаді, який лише завдяки власному розумові й силі характеру став одним з найбагатших і найавторитетніших людей на американському континенті”.

Світлана Короненко

 
© агенство "Стандарт"