журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ЗАКОНОДАВСТВО

ТЕМА НОМЕРА

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2002

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

«Поліграфія-2002»: бачення перспективи

17-21 вересня, за підтримки Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України, в Національному комплексі "Експоцентр України" проходила Восьма Міжнародна спеціалізована виставка "Поліграфія-2002". Велика цікавість до цього заходу відображає зацікавленість поліграфічною галуззю з боку як українських державних установ, так і вітчизняних виробників друкованої продукції, зарубіжних партнерів та інвесторів. Все, що було представлено в Експоцентрі, може бути запроваджено як на потужних поліграфічно-видавничих підприємствах, так і в малих і середніх друкарнях.

У виставці взяли участь 205 експонентів з 17-ти країн світу, площа експозицій в шести павільйонах Експоцентру перевищувала 9 тис. кв. м. У вітчизняному розділі були зокрема представлені АТ "Київполіграфмаш", УкрНДІСВД, Поліграфкомбінат "Україна", Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат, Роменський завод "Поліграфмаш", НДІ лазерних технологій з Харкова, ТОВ "Еластик-Вал" зі Львова та багато інших.

У рамках роботи виставки проводився конкурс "Кращий вітчизняний виробник поліграфічної продукції", де в номінації "Кращий виробник друкованої продукції м. Києва" перемогло ВАТ "Видавництво "Київська правда"; перше призове місце отримав поліграфкомбінат "Україна"; друге – видавництво "Преса України". У номінації "Кращий виробник друкованої продукції області" перемогло дніпропетровське ВАТ "Видавництво "Зоря", перше призове місце отримало Управління у справах преси та інформації Донецької облдержадміністрації, друге – ВАТ "Львівська книжкова фабрика "Атлас".

Під час роботи виставки відбулися численні науково-практичні семінари, конференції, круглі столи та дискусії з вузькопрофесійної тематики.

Своїми враженнями щодо виставки ми коротко попросили поділитися голову Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України Івана Чижа. За його словами, позиція держави у сфері поліграфічного виробництва полягає в тому, щоб створити кожному суб'єкту видавничо-поліграфічної справи сприятливі умови для вдосконалення, виявлення творчої ініціативи, своєчасного технічного переоснащення. "Маємо надію, – сказав він, – що винахідливість, точний господарський розрахунок, а головне – реформування управлінської системи, акціонування підприємств виведуть на нові шляхи розвитку та вдосконалення поліграфічно-видавничі структури, об'єднані в державній акціонерній компанії "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання". Впевнені, що всьому цьому сприятиме прийняття Верховною Радою нового закону щодо стимулювання книговидання та поліграфічного виробництва в Україні, створення державного режиму найбільшого сприяння нашій галузі".

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"