журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ЗАКОНОДАВСТВО

ТЕМА НОМЕРА

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2002

ТЕМА НОМЕРА

Авторське право: піратів трохи лякають

На семінарі "Авторське право у видавничій діяльності", який у рамках Форуму видавців проводило Українське агентство авторських та суміжних прав, видавці були здивовані або й налякані зростанням кількості судових справ, які порушували автори проти видавництв.

Юрист цього агентства Сергій Кур'янов, що вів семінар, наводив приклад справи автора, який надіслав рукопис одному видавництву і не отримав відповіді, а через деякий час виявив, що видавництво випустило книжку, в якій було використано матеріали його праці. Оскільки автор зареєстрував свій рукопис в Агентстві авторських прав (а це коштує приблизно 60 грн.), виграти справу було неважко, і автор відсудив 75 тис. грн. Отже, порада авторам – реєструвати свої творіння, а порада видавництвам – завжди (!) укладати авторські договори. "Піратів" уже "дістають" навіть із-за кордону, наприклад, одне київське видавництво в розмальовці використало мультфільмовий персонаж і було покаране: французький автор-мультиплікатор якось дізнався про це і подав до суду. Судячи з великої кількості запитань, багато видавництв, не питаючись, передруковують чужі тексти та переклади, особливо радянського періоду, або друкують їх у хрестоматіях та іншій навчальній літературі, на яку не поширюється вимога авторського договору, певним чином змінені чи відредаговані тексти, або використовують інтернет-видання, на які так само поширюється авторське право.

Пан Кур'янов пояснював різницю між цитуванням і передруком, яка не завжди очевидна, – майже кожен випадок є індивідуальним, і трапляється, що автори зловживають законом та намагаються добре на ньому заробити. Проте не може не тішити, що добі безкарного піратства настає кінець.

Ірина Дробіт, Інна Волосевич

 
© агенство "Стандарт"