журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ЗАКОНОДАВСТВО

ТЕМА НОМЕРА

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2002

ТЕМА НОМЕРА

«Підручник інтелектуального розвитку»

Грамотою президента Форуму видавців відзначено енциклопедичне видання "Києво-Могилянська академія в іменах XVII-XVIII століть", укладачем якого є кандидат історичних наук, викладач історії Києво-Могилянської академії Зоя Хижняк.

Над книжкою майже вісім років працював колектив із 93-х авторів, редакційна колегія, рецензенти, консультанти. Головним задумом авторів було написати про ту безіменну більшість – крім відомих цілому світу науковців та громадських діячів отих двох-трьох чи, в кращому випадку, десяти імен, які знають всі освічені люди, – про більшість, що займалася просвітницькою діяльністю три-чотири століття тому. Історія академії – це не тільки визнані титани наукової думки, але й "маленькі" люди, прості дяки й священики. Книжка присвячена як окремим особам, так і цілісному образу Києво-Могилянської академії. На презентації видання, що відбулася в львівському Палаці Потоцьких, Дмитро Павличко дав книзі чудернацьке, але вочевидь похвальне визначення "підручник інтелектуального розвитку України".

Книгу видано до десятиліття відродження академії у Видавничому домі "КМ Академія", що був створений у 1996 році як дочірнє підприємство університету. Слід визнати, що мало який університет може похвалитися видавництвом, котре випустило близько двохсот книжок, більшість яких – видання з історії, культурології, філософії, соціології, філології та інших галузей знань. Підручники "Штучний інтелект" М. Глибовця та О. Олецького та "Архівознавство" не мають аналогів в Україні. Крім "Києво-Могилянської академії в іменах XVII-XVIII століть", історії розвитку НаУКМА присвячені також видання "Ректори Києво-Могилянської академії" і збірник екслібрисів "Книжковий знак Наукової бібліотеки НаУКМА" (до речі, бібліотека ця надзвичайно багата й унікальна: деяких видань ви не знайдете навіть у бібліотеці ім. Вернадського). "КМ Академія", звичайно, обслуговує і внутрішні потреби університету: наприклад, наскільки нам відомо, жоден український вищий навчальний заклад не випускає щороку довідник з усією інформацією про університет і не роздає його першокурсникам, а також не друкує для студентів методички з кожної дисципліни, що давно вже стало практикою університетів усього світу, але не нашої країни.

Ірина Дробіт, Інна Волосевич

 
© агенство "Стандарт"