журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ТЕМА НОМЕРА

ПРОЕКТИ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ТЕНДЕНЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2002

ТЕНДЕНЦІЇ

На службі у... книги

Кожен торує власну дорогу до істини, та незаперечним є те, що для багатьох цей шлях пролягає через книгу. Магічна сила друкованого слова спонукає в шанобі схиляти голову перед тими, хто присвятив своє життя служінню Книзі...

Анатолій Романчук у Козятині – людина знана та шановна. Життєві дороги привели його до нашого міста в двадцятип'ятилітньому віці, і відтоді, впродовж сорока літ, сповідує він вірність обраній професії, разом зі своїм працьовитим колективом прагне побільше наших земляків долучити до чарівного дива – Книги.

Анатолій Романчук очолює місцевий книжковий магазин. Робота в книгарні особлива, бо постійно доводиться працювати з інтелектуальними покупцями. Радісно усвідомлювати, що люди, окрім матеріальних благ та речей першої необхідності, тому мають неабияку потребу в духовних "харчах".

Потяг до прекрасного облагороджує, якщо ти причетний до книги, то й сам зростаєш духовно.

Книга – особливий товар, і світогляд, обізнаність фахівця є визначальними у роботі з покупцями. На асортимент книжкового товару значною мірою впливає обізнаність керівника і його колег. Прихильність до серйозної художньої, історичної чи, скажімо, філософської літератури підтверджується наявністю її в торговельному закладі. І в цьому також неабияку роль відіграють професійна інтуїція, досвід роботи та злагодженість колективу.

Визначальним для працівників козятинського книжкового магазину став 1992 рік – час виходу з державної системи книготоргівлі. Так було створено підприємство колективної форми власності "Авеста", що в перекладі означає " збірник священних книг".

Перехід на нові форми господарювання колектив зустрів із певною настороженістю. Кожен працівник із розумінням та знанням справи оцінив значимість своєї ролі та визначив особисту відповідальність за кінцеві результати роботи. Складнощі перших кроків становлення могли витримати тільки самовіддані, ті, хто не уявляв свого життя без улюбленої справи.

До людей потрібно йти не лише з широким асортиментом, культурою обслуговування, а в першу чергу з поміркованими цінами. Останньому тут приділяється особлива увага. Своїх постійних відвідувачів у "Авесті" знають в обличчя, і гірко буває, коли людина, погортавши потрібну книгу, через дорожнечу кладе її знову на книжкову полицю. Працювати без посередників – головний принцип роботи підприємства. Це значною мірою дає змогу здешевити книгу.

Мале торговельне підприємство "Авеста" є гордістю не лише колективу, а й міста та району. Подібні заклади в нашій області збереглись тільки в двох містах. Колектив книгарні – в постійному пошуку. Коли ж мова з Анатолієм Романчуком зайшла про людей, то керівнику було важко когось виділити, адже всі заслуговують на добре слово. Т. Марек, Г. Зайчик, Т. Романчук – люди досвідчені та шановані. Особисте знайомство Анатолія Романчука з багатьма письменниками, серед яких і наші земляки Олег Чорногуз, Степан Колесник, Борис Ярчук, сприяє пропаганді художньої літератури. Мені й самому доводилось бути свідком випадків, коли письменники з Вінниці чи інших міст, відвідавши місцеву книгарню, чимало теплих слів адресували її господарям.

Петро Зарицкий, Володимир Жваколюк (фото).

 
© агенство "Стандарт"