журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ТЕМА НОМЕРА

ПРОЕКТИ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ТЕНДЕНЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2002

КНИЖКОВI НОВИНИ

Мистецтво керувати і досягати успіху

Видавництво Олексія Капусти і журнал "Управление компанией" пропонують до бібліотеки ділового бестселера книгу "Мистецтво управління персоналом. Таланти і лідери. Частина 1".
У книзі порушується одна з найважливіших для світу сучасного бізнесу тем управління персоналом, читач познайомиться з новими ідеями і рішеннями, оригінальними напрацюваннями і досвідом провідних компаній світу у цій тонкій сфері управління. Основу книги складають публікації з журналу "Управление компанией", доповнені вітчизняною практикою.

Світ двадцять першого століття, поріг якого ми вже переступили, – це світ несподіваних, непередбачуваних змін, до яких людство змушене буде пристосовуватися, аби вижити. Це світ, в якому економіка буде базуватися не на грошах чи корисних копалинах, а в першу чергу на інтелектуальному капіталі, ціна якого впродовж останніх десятиліть виросла неймовірно і буде зростати. Це світ, в якому успіх тієї чи іншої, навіть найбільшої, справи часто буде залежати від інтелекту і волі однієї людини. Це стосується як політики, так і бізнесу. Нові часи принесуть ще більше загострення конкуренції, яка стане більш жорсткою, як і ринки – більш безжальниим. У цьому світі буде діяти правило "Або ти займаєшся бізнесом у реальному часі, або ти йдеш з бізнесу".

Відповідно, завтрашній день принесе нові способи конкуренції, і успішними будуть ті компанії, які першими і найкращим чином оволодіють ними. У новому столітті переможуть ті, хто буде прагнути до змін, постійно вдосконалюючи свій бізнес, створюючи нові ринки і конкурентні правила. Ті, хто моделюють ситуацію, а не дозволяють, щоб хтось робив це за них.

Новими організаціями повинні керувати лідери нового типу. силою цих організацій є талант і потенціал лідерів.

Саме про таких лідерів, які найбільш успішно змогли реалізувати свої здібності, і про деякі секрети їхніх успіхів йдеться у книзі, в якій також можна прочитати короткі і повчальні історії злетів і падінь провідних компаній світу, розповіді про найталановитіших, найуспішніших менеджерів.

Лідерство – основна тема бізнес-літератури останніх років. Зміни в бізнесі висувають підвищені вимоги до особистих якостей керівників, топ-менеджерів. Справжніми символами влади майбутнього стануть здоровий глузд і цілеспрямованість, до яких будуть прагнути лідери нового покоління. Видатний лідер – це, насамперед, стратег, здатний побачити і правильно оцінити те, що перебуває поза межами його компанії: її майбутнє, можливі кроки конкурентів, найефективніші шляхи просування компанії вперед. Лідер володіє рідкісним талантом передбачення майбутнього, причому це бачення не містичного чи відстороненого характеру; воно матеріалізується в цілком конкретних речах і практичних результатах. Крім того, якостями, що виділяють їх з-поміж інших, є наполегливість, послідовність, впевненість у собі і в своїх силах. Справжні лідери дарують людям надію. "Повір у мрію" – саме так називається один із розділів книги. Лідери повинні вміти впливати на людей, переконувати і вести за собою. Вони повинні бути готовими піти на ризик і бути впевненими в успіхові – але люди їх зрозуміють і підтримають лише у випадку перемоги, а не поразки. Мету, до якої необхідно йти, лідер повинен сформулювати чітко і доступно. Адже відомо, що дії людини є значно ефективнішими у випадку, якщо чіткими і зрозумілими для неї є завдання і мета. Крім того, лідери повинні бути надійними – цю якість підлеглі цінують особливо високо. Цільність характеру, постійність переконань – критично важливі характеристики будь-якого успішного лідера. І навпаки, однією з найбільш негативних якостей, яка відштовхує від нього людей і різко негативно впливає на його авторитет, є невміння керувати собою, неконтрольованість слів і вчинків. Якщо для багатьох людей поразка в справах чи серйозні помилки призводять нерідко до вкрай негативної реакції, песимізму і невпевненості, то для ефективних лідерів це всього лиш невдача, фальстарт, який є початком, трампліном надії, приводом для того, щоб проаналізувати свої дії, зробити правильні висновки і, збагатившись досвідом, продовжити справу. Рей Меєр, знаменитий американський тренер студентського баскетболу, який провів 40 переможних сезонів підряд, після однієї поразки сказав: "Ми програли. Чудово! Тепер нам не потрібно більше думати про поразки, ми будемо думати лише про перемоги".

Образно кажучи, всі видатні лідери вміють ходити по канатові, натягнутому високо над землею, і можуть переконати людей, котрі працюють з ними, йти слідом, не боячись упасти.

Відомий американський есеїст і філософ 19 століття Генрі Торо писав: "Той, хто впевнено рухається в напрямку своєї мрії і докладає зусиль для того, щоб прожити життя, яке він уявив, обов'язково зустрінеться з успіхом. Якщо ви побудували повітряний замок, ваша праця недаремна. Замок створений саме там, де він і повинен бути створений. А тепер побудуйте під ним фундамент".

Минуле століття внесло досить значні зміни в практику і теорію менеджменту. Усіх видатних менеджерів об'єднує бажання досягти успіху, переконати в цьому людей, змусити їх повірити в реальність досягнення поставленої мети. Таким чином, саме людський потенціал організації визначає успіх бізнесу. Не механізми, не найсучасніша електроніка і навіть не гроші вирішують цей успіх, а люди. Причому люди, які знаходяться на різних щаблях бізнесових структур – починаючи від найвищих і закінчуючи виконавцями низового рівня. Звичайно, і про це говориться в книзі, найбільше успіх залежить від керівника, топ-менеджерів, від керівного складу і провідних спеціалістів компанії. Сер Джон Бонд, голова правління HSBC Holding PLC, свого часу сказав: "Успіх керівника сьогодні визначається не оригінальною стратегією (все нове, яскраве вже давно придумане), а тим, як він цю стратегію втілює". За даними дослідження, опублікованого на сторінках журналу Fortune, близько 70% невдач топ-менеджерів обумовлені їхньою нездатністю матеріалізовувати своє стратегічне бачення.

Однак для реалізації цього стратегічного бачення необхідні високопрофесійні виконавці. Відповідно, все більш високими стають вимоги і до фахового рівня менеджерів, керівників і спеціалістів окремих підрозділів. І успіху досягає той керівник, який на цих вузлових місцях ставить професіоналів високого класу. Формула навчання Джека Уелча, керівника General Electric, однієї з найуспішніших компаній світу, проста: "Прийняття нової стратегії починається з навчання менеджерів. Якщо не вдається навчити одразу, треба повторити. Якщо друга спроба виявляється невдалою, необхідно знайти когось іншого". Невдачі цілого ряду топ-менеджерів пов'язані з їхньою нездатністю правильно оцінити членів своєї команди і поставити потрібних людей у потрібному місці.

У книзі йдеться про різноманітні найбільш дієві підходи, які дозволяють керівникам виробити ефективну систему мотивації своїх працівників, наводяться секрети ефективного пошуку мобільної і здібної команди. Автори діляться деякими аксіомами науки людинознавства, необхідної для успішного керівника. Безумовно, книга становить інтерес для зацікавленого українського читача: як для тих, хто досяг у бізнесі успіху, так і для новачків чи тих, хто лише збирається поринати у вир сучасного бізнесу з його українською, такою непростою, специфікою. Написана легко, цікаво, вдало скомпонована, вона читається на одному диханні. Це не лише своєрідний бестселер, але й своєчасний і повчальний "підручник" для всіх, хто займається чи цікавиться бізнесом. Підручник про те, як досягти успіху, як досягти необхідного результату, як бути сильним, як найбільш ефективно керувати людьми.

Хочете стати лідером чи бути схожим на них? Для початку прочитайте цю книгу.

З початку вересня книга поступила в роздрібний продаж. Адреси книгарень:

1. "Академкнига", м. Київ,

вул. Стрітенська, 17, тел. (044) 212-34-72;

2. "Сяйво", м. Київ, вул. Велика Васильківська, 6, тел. (044) 224-00-01;

3. КД "Орфей", м. Київ, вул. Червоних Козаків, 6, тел. (044) 418-84-73;

4. "Книжковий світ", м. Київ, Майдан Незалежності, ТЦ "Глобус", тел. (044) 238-59-41;

5. "Світ книги", м. Київ, Площа Слави, ТЦ "Квадрат", тел. (044) 254-50-09;

6. "Буква", м. Київ, вул. Л. Толстого, 11/61, тел. (044) 224-81-97;

7. "Технічна книга", м. Київ, вул. Червоноармійська, 51, тел. (044) 246-75-81, 227-25-86;

8. "Галерея книги", м. Дніпропетровськ, вул. Московська, 6, тел. (0562) 36-05-38;

9. ЧП "Ребрик І. В.", м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 3, тел. (0642) 53-40-73, 55-82-35

Власна інформація

У видавництві Олексія Капусти підготовлено другу частину збірника "Мистецтво управління персоналом". Її лейтмотив – сценарії і ролі.
Книгу "Мистецтво управління персоналом. Таланти і лідери. Частина 1" можна придбати через видавця. Тел./факс 248-89-70, тел. 249-24-75. Мінімальне замовлення для оптових покупців – 10 примірників за ціною 12.50 грн. за один примірник. За умови придбання більшої кількості примірників передбачена система знижок. Запрошуємо до співпраці книготорговельні організації.

 
© агенство "Стандарт"