журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ТЕМА НОМЕРА

ПРОЕКТИ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ТЕНДЕНЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2002

ПРОЕКТИ

«Дім преси» як газетний аналог Петрівки?

Дехто зневажливо закине, що розповсюдження газет та журналів – справа невигідна та невдячна. А той, хто цим займається, лише зазначить, що спершу завжди важко. Від початку дев'яностих років у районі столичного залізничного вокзалу оптовою торгівлею преси займалася людина на прізвисько Борода. Бізнес ішов досить непогано, поки видавці не змінили своїх пріоритетів у системі розповсюдження. А втім, хто його знає про справжні причини поступового затухання справи Бороди? Тепер, за словами Володимира Молнара, місяці зо два про Бороду нічого не чути. Його справу продовжують діти в якості приватних підприємців, торгуючи на книжковому ринку "Петрівка".

Володимира Молнара я б назвала наступником того самого Бороди, адже він створив "Дім преси", аналога якому, за методами роботи, немає ні в Україні, ні в Росії.

"Дім преси" від-крився в Києві на Подолі, в районі станції метро "Контрактова площа", у грудні 2001 року, після чого два-три місяці працював зі збитками. Та організатори магазину були готові до цього і здаватися не збиралися.

Якщо у часи, коли "Дім преси" робив свої перші кроки, керівництву доводилося звертатися до видавництв та редакцій, аби їхні журнали та газети надходили до магазину, то тепер видавці самі пропонують товар.

У "Домі преси" в наявності майже всі видання, що друкуються на території України: щоденних близько сотні, досить багато щотижневих та щомісячних. Окрім українських, тут можна знайти російські та польські видання. Наразі магазин веде переговори з дилерами англомовної преси.

"Дім преси" в Києві має свої "філії" у вигляді точок роздрібної торгівлі, які на літній сезон скорочуються через їхню нерентабельність, при цьому обсяг продажу падає на 50 відсотків. Влітку вигідніше торгувати пресою, як і деякими іншими товарами, на півдні України, в Криму, куди на відпочинок стікаються маси народу. Проте "завоювання" південних ринків заплановано на дещо пізніший період, хоча вже зараз "Дім преси" співпрацює практично з усіма регіонами України, за винятком (поки що) Луганська.

За словами Володимира Молнара, обсяги продажу в магазині суттєво різняться залежно від сезону. Наприклад, загалом високим є обсяг продажів у грудні та лютому. Невигідними є травень та літні місяці, особливо серпень.

До речі, саме влітку найбільшим є попит на жіночі журнали на кшталт "Натали" і "Единственная". Дізналися ми й про деякі інші тонкощі оптового продажу періодики. Оскільки літня пора сприятлива для будівництва та ремонту, то це позначається на рості обсягів продажу видань, у яких йдеться про дизайн та облаштування житла. На останні видання пік попиту припадає на осінь. Також восени починають активніше купувати журнали з в'язання, крою та шиття (Sabrina, Sandra, "Ателье" тощо).

Володимир Молнар зауважив, що "Дім преси" задумувався як оптовий магазин, який співпрацює з власниками роздрібних точок. Я попросила директора розповісти про деякі особливості формування цін. За його словами, ціни в магазині не підвищують більш як на 10 відсотків від цін постачальників. Пан Володимир навів деякі приклади: закупівельна ціна жіночого журналу становить 5,45 грн., відпускна в магазині для оптових покупців – 5,50 грн. На деякі найбільш популярні видання "накрутка" становить буквально кілька копійок, а іноді навіть 0,5 копійки.

Невеликі розцінки в магазині і на такі супутні товари, як листівки. А їх тут безліч, на будь-який смак. Найбільший попит на цей товар – під час новорічних та жіночого свят. Якщо на книжковому базарі "Петрівка" листівка коштує 2 грн., то у "Домі преси" її ціна – 1,2 грн. Тому покупців вистачає.

Давно вже стало традицією вирушати у пошуках журналів та газет на книжкові базари, зокрема на Петрівку. І це зрозуміло – широкий вибір, знайти, як-то кажуть, тут можна все. Але у пошуках потрібного видання можна провести і годину, й більше. У "Домі" преса тематично впорядкована: хочете про футбол – будь ласка, цікавитесь модою – це вже на іншому стенді. Якщо не можете знайти, вам обов'язково допоможуть.

Щодо невеликої площі магазину, то це питання турбує і директора. Володимир Молнар вважає, що для нормальної роботи з клієнтами потрібна територія, разів у десять більша, ніж тепер. У планах на майбутнє – розширення магазину, який буде схожий на книжковий базар "Петрівка", але асортимент впорядкують за тематикою. Буде це закрите приміщення чи відкриті павільйони, залежить від фінансового стану справ.

Незважаючи на те, що в штаті магазину лише шестеро осіб, з роботою вони справляються.

Магазин працює з 7.00 до 22.00, без перерв і вихідних, крім свята Нового року. А найближчим часом планується перевести його у режим цілодобового. Можливо, в цьому є свій резон: у Києві вистачає народу, якому опівночі раптом захочеться почитати газету чи погортати журнал...

Вікторія Падалко

 
© агенство "Стандарт"