журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ТЕМА НОМЕРА

ПРОЕКТИ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ТЕНДЕНЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2002

ТЕМА НОМЕРА

Життя і смерть чоловіка, який присвятив себе футболу

Видавництво "Фоліо" презентувало книгу, присвячену легенді українського та світового футболу Валерію Васильовичу Лобановському (1939-2002). Представив біографічну роботу, що була зроблена за такий короткий термін, один із її авторів, Дмитро Харитонов, відомий продюсер та тележурналіст, який хоча й не є професійним письменником, проте давно є вболівальником київського "Динамо" та Лобановського; так юнацьке захоплення переросло в серйозну справу дорослого життя. Ще до трагічної смерті Валерія Васильовича Дмитро Харитонов працював над зйомками документального фільму про прославленого тренера для одного з російських телеканалів. Співавтором книги став головний редактор тижневика "Футбол" Артем Франков.

Книга розповідає про погляди видатного тренера на теорію та практику світового футболу, про риси його характеру, звички та особисте життя, про цікаві історії з його біографії, уподобання. Уперше друкуються деякі фото тренера, причому саме фото довелося купувати за надто високими цінами, адже кольорові знімки після смерті видатної людини неймовірно піднімаються у ціні, а особливо знімки, що вважаються приватними. Профінансувала всі видатки компанія "Гетьман"; авторам не хотілося звертатися за допомогою у наданні інформації та фото до адміністрації київського "Динамо", адже потім можуть виникати незаслужені образи і неправильні тлумачення деяких моментів, претензії до авторів. До видання увійшли ексклюзивні інтерв'ю керівників та гравців київського "Динамо". Глава "Последний "стотысячник" Лобановского" присвячена останнім дням і годинам життя Валерія Васильовича.

Дмитро Харитонов відзначив, що він і Артем Франков відмовилися від гонорару за написання книги, підкресливши цим самим, що працювали над її створенням не заради грошей.

Книга написана досить швидко – упродовж кількох місяців. Одразу після смерті Валерія Васильовича у видавництві "Фоліо" було прийнято рішення терміново написати про нього книгу. Ця біографічна робота багато в чому заповнює прогалини у браку інформації про життя великого тренера, хоча й не все, за словами автора, увійшло до цього видання. Багато цікавих фактів про життя Валерія Васильовича не потрапили до книги саме через брак часу на видання. Видавництво прогнозує, що наклад (5 тис. примірників) найближчим часом буде викуплений, а в жовтні планують видати друге видання, доповнене, яке має викликати ще більшу зацікавленість читачів. Олександр Красовицький пообіцяв, що книга з'явиться у вільному продажі вже на початку вересня, а за межами України, тобто в Росії, вона буде продаватися через торговельну мережу видавництва "АСТ".

Видавництво "Фоліо" планує, що книга "Лобановский. Послесловие" стане першою в серії книжок про видатні особистості українського спорту. Ймовірно, наступна книжка серії буде присвячена братам Кличко. На жаль, зараз в Україні обмаль дійсно культових фігур, біографії яких були б варті уваги всієї нації. Причому це стосується не лише спорту, але й політики, шоу-бізнесу, підприємництва тощо.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"