журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ТЕМА НОМЕРА

ПРОЕКТИ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ТЕНДЕНЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2002

ТЕМА НОМЕРА

Книжкове свято в Києві

Наприкінці серпня у Києві було проведено Четвертий Київський міжнародний ярмарок "Книжковий світ'2002", присвячений одинадцятій річниці Незалежності України.

Метою виставки, як було заплановано організаторами, є "подолання багаторічного дистанціювання національних видавництв від національних авторів, пропаганда української книги і читання, створення можливостей для укладання угод видавців з регіональними оптовими торговцями на поставку книжкової продукції, підписання договорів між видавцями, поліграфістами і паперовиками з об'єднання коштів і потужностей для збільшення обсягів видань книжок за назвами і накладами. На ярмарку можна було познайомитися з фахівцями близьких галузей, домовитися про зустрічі, обмінятися візитівками. Представники друкованих ЗМІ безкоштовно роздавали свої газети і журнали.

На виставці було представлено книжки близько двохсот видавництв з України, Росії, Білорусі, Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Франції, Ізраїлю та Аргентини. Зацікавленість у проведенні Дня іноземної літератури 30 серпня виявили, окрім вищезгаданих країн, посольства Німеччини, Ірану, Китаю, Туреччини, Латвії, Литви та Грузії. Але, звичайно ж, основними учасниками виставки були видавництва з усіх куточків України (близько 150-ти). Було широко представлено літературу різноманітних тематик та жанрів, починаючи з яскравої дитячої книжки та шкільних підручників і закінчуючи виданнями класиків або сучасних письменників та фундаментальними дослідженнями світової науки. Організатори "Книжкового світу'2002" випустили "Офіційний каталог", де було вміщено контактну інформацію про всіх учасників виставки. На жаль, багато відомих видавництв не приїхало до Києва. Закиди про відсутність мало не єдиного видавництва, що друкує виключно українськомовну сучасну художню літературу, "Кальварії", чулися не від одного поважного гостя. Не було також стенду харківського "Клубу сімейного дозвілля" – однієї з найбільших в Україні книготорговельних фірм. Не було й багатьох інших. Організатори виставки пообіцяли наступного року докласти ще більше зусиль для поліпшення умов проведення виставки, щоб залучити ще більше учасників на "Книжковий світ'2003".

Цьогорічна програма виставки була розширена, порівняно з минулорічною. Вперше в рамках виставки відбувся Форум авторів, в рамках якого протягом трьох днів проводилися зустрічі з відомими прозаїками, поетами, авторами підручників, наукової книги, художниками-ілюстраторами, серед яких , Павло Загребельний, Валерій Шевчук, Володимир Яворівський, Оксана Забужко, Андрій Курков, Світлана Зоріна, Лада Лузіна, Ісак Кушнір, Василь Шкляр, Леонід Кононович, Юрій Бедзик, Ігор Росоховатський, Павло Назар, Юрій Віленський, упорядники книжок літературного проекту "Текст + Контекст" Максим Стріха, Віра Агеєва, Володимир Панченко, Людмила Таран та багато інших. Серед інших заходів у рамках виставки було проведено презентацію книги "История Киево-Печерской лавры" (видавництво "Мистецтво") за участю ігумені Серафіми, настоятельки Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря (м. Одеса) (детально про цю книгу можна прочитати в "Книжковому огляді" №3 (39) за 2002 рік). Не залишили байдужими читачів і велика кількість міні-презентацій видавців-учасників та їх нових книжок безпосередньо на стендах.

Не обійшли увагою на виставці і любителів спорту. Для них було проведено презентації книги "Лобановский. Послесловие" та презентація "Клубу екстремальних видів спорту". Одним із найоригінальніших заходів виставки став ярмарок рукописів, який, згідно з задумом його організаторів, мав сприяти видавцям та авторам книжок знайти один одного. До речі, у залах подекуди можна було зустріти написи "Шукаю спонсора для видання книги" – автори-початківці таким чином знайомили світ із своїми ще не виданими творами.

Один день виставки було присвячено дитячій книжці і два дні – шкільному підручнику та навчальній книзі. Також було проведено заходи, присвячені електронній книзі та іноземній літературі. В рамках дня навчальної книги було проведено презентації видавництв "Освіта", "Генеза", "Факт", "Магістр-S" та багатьох інших, а також зустріч з відомим математиком, педагогом Ісаком Кушніром. На початку виставки було проведено, за сприяння Асоціації модельного мистецтва України, демонстрацію одягу для школярів від українських виробників.

На прес-конференції, присвяченій відкриттю "Книжкового світу'2002", обговорювалися болючі питання книжкового бізнесу в Україні. Гість виставки, заступник директора Російської книжкової палати Геннадій Матрьохін розповів про стан справ з виданням, продажем, експортом та імпортом книг у наших сусідів, Росії та Білорусі.

У межах проведення виставки відбулося обговорення проекту Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", в якому взяли участь представники Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України, комісій Верховної Ради України, Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів та інших зацікавлених організацій.

Серед мистецьких заходів на виставці – презентація робіт художників – подружжя Дмитра та Катерини Кравцових (м. Севастополь) та презентація художньої галереї "Дім-Арт" (створеної для сприяння молодим українським художникам, підтримання у них національного стилю малярства), колекція картин якої була виставлена на огляд відвідувачам та учасникам ярмарку протягом усього терміну його роботи.

Фахівці могли взяти участь у круглих столах на теми "Технічна, наукова та енциклопедична література. Проблеми та шляхи їх вирішення" і "Системний підхід до вирішення кадрових питань на книжковому ринку України (пошук кадрів, стимулювання та утримання кадрів, заробітна плата тощо)".

В останній день роботи виставки було визначено переможців конкурсу на кращу книгу "Книжковий дивосвіт України" в 19-ти номінаціях.

Леся Костів

Більш розгорнуто про найбільш цікаві події, що відбувалися на цьогорічній виставці в Києві, можна прочитати на наступних сторінках нашого журналу.

 
© агенство "Стандарт"