журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ТЕМА НОМЕРА

ПРОЕКТИ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ТЕНДЕНЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2002

ЗАКОНОДАВСТВО

Про мито і демпінг

Пропонуємо до вашої уваги кілька думок декого з українських книжників щодо видавничого життя в країні та впливу на нього проекту Закону "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", а також їхні міркування стосовно введення мита на ввезення російської поліграфічної продукції.

Микола Сенченко, директор Книжкової палати України

Проект Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" вміщує в собі пропозиції щодо зняття податку на додану вартість та податку на прибуток з усіх технологічних процесів друку книги. Такі дії дозволять українським видавцям завоювати наш ринок та витіснити з нього російську книгу. Користь документу вже в тому, що на наш ринок повернуться українські автори. До того ж значно збільшиться кількість видавництв, а разом із тим робочих місць. На сьогоднішній день вітчизняна поліграфія завантажена лише на 25-30 відсотків. А зі зняттям податку на прибуток з усіх технологічних процесів друку книг зросте й обсяг робіт.

Якщо говорити про необхідність введення мита на російську книгу, то тут, на моє переконання, існують деякі застереження. Якщо ми введемо мито на літературу з Росії, це ускладнить її надходження на український ринок, що теж небажано – адже відомо, що далеко не всі наукові праці, необхідні нашим науковцям, перекладені українською, та й наші видавці випускають не всі потрібні читачеві твори.

Дмитро та Віталій Капранови, продюсерська агенція "Зелений пес"

Книговидавничу справу в Україні стимулюють вже який рік, а "віз і нині там". Особисто ми не маємо ніякого рецепту від цього недуга. А чи не варто замислитись над тим, що коли "москалям" дали пільги, то книжковий бізнес у Росії почав ще дужче розквітати? Усі звикли, що при слові "книжка" нас пронизує священний трепет, і тоді замість нормальних ділових пропозицій чуємо камлання під гучні оплески: "Українська книга потребує державної уваги та захисту!!!" та тому подібне. А держава нас не захищає від книжкового демпінгу. Чому б не ввести мито на літературу з Росії? Замість цього починаються оці камлання. Від таких от молитов виграє наш конкурент, який сьогодні завалив український ринок своєю продукцією – і газетами, і журналами, і книжками. Ми окуповані іноземним виробником, від якого нас ніхто не захищає.

Підготувала Вікторія Падалко

 
© агенство "Стандарт"