журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

КНИЖКОВИЙ РИНОК

ТЕМА НОМЕРА

МАРКЕТИНГ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2002

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Казкова чарівність історії

Ім'я дитячого письменника Євгена Бєлоусова в Криму добре відомо. Керівник секції дитячої літератури Спілки письменників Криму, автор трьох десятків книжок, лауреат Державної премії Криму. Минулого року видавництва України надрукували сім його книжок загальним накладом 31,5 тис. примірників.

Більшість його творів – про минуле України. Письменник з любов'ю і повагою прищеплює читачам любов до історії. Захоплюючі сюжети по-новому розкривають відомі сторінки минулого. Як, скажімо, в книжці "Вперед! На мамонтів!".

У пошуках нових тем письменник багато мандрує. Подорожі – елемент необхідний. У Севастополі, в давньому Херсонесі, народились "Як князь Володимир в Корсуні хрестився", "Як Кирило та Мефодій абетку писали".

У Керчі та на Тамані вивчав він місцеві звичаї, знайомився з історичними документами. І народилися книжки "Тмуторокань – князівство Київське", "Савмак – цар Боспору", "Сказання про Митридата Сенатора".

Автор вміло веде читача по сторінках історії. Серед остан- ніх робіт найбільш вдалою вважаю "Оповідання про маленьку Копійку та велику Гривню". "Біографію" національної грошової одиниці письменник показує через пригоди в часі та яскраві образи веселої дзиги Копійки та поважної срібної київської Гривні.

Одна з останніх книг, "Моя держава – Україна", що виходить цього року у видавництві "Дніпрокнига", розповідає про становлення української державності.

Вибираючи громадські значні теми, Євген Бєлоусов чітко бачить кінцевий результат – вихован-ня національної самосвідомості юного громадянина України.

Здібностям і успіхам цього письменника по-доброму дивуєшся. Радієш, буваючи на святах, фестивалях і конференціях, що проводить письменник.

"Творчі майстерні Євгена Бєлоусова" збирають чимало літераторів. Виставки його книжок добре відвідуються.

На останньому Всеукраїнському конкурсі "Мистецтво книги України" дві його книги отримали лауреатське звання.

На Четвертому Міжнародному фестивалі "Світ книги 2002" у Харко-ві Євген Бєлоусов за книгу "Оповідання про маленьку Копійку та велику Гривню" отримав дипломи у двох номінаціях: "Письменник року" і "Кращий друг дітей".

У травні на П'ятій виставці-ярмарку "Кримська весна 2002" дві книги дитячого автора стали лауреатами в номінації "Твори року": "Легенди Артеку" та вже згадувана історія Гривні і Копійки.

Кілька днів тому прийшла звістка зі швейцарського Базеля, де знаходиться Міжнародна рада з книг для дітей ІВВУ. Вперше за роки незалежності український автор нагороджений дипломом Х. К. Андерсена, а книга "Оповідання про маленьку Копійку та велику Гривню" увійшла до Почесного списку кращих книг світової дитячої літератури.

На запитання про те, що написано останнім часом, Євген Бєлоусов відповів: "Нещодавно закінчив збірку оповідань для дітей середнього шкільного віку "Славетні імена України". У ній – розповіді про видатні постаті в історії держави, починаючи з князя Кия до першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. Серед героїв – літописець Нестор і Д. Галицький, П. Могила і Б. Хмельницький, П. Орлик і Т. Шевченко,

І. Франко, М. Грушевський та інші. Буду чекати на пропозиції від видавців. Сподіваюсь, що все у нас буде добре".

Оксана Рєзник,
м. Сімферополь

 
© агенство "Стандарт"