журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

КНИЖКОВИЙ РИНОК

ТЕМА НОМЕРА

МАРКЕТИНГ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2002

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

Звернення

учасників Міжнародного фестивалю дитячих письменників "Кіммерійські музи" до всіх друзів дитячої книги, до усіх, хто сьогодні думає про дітей, кому дороге майбутнє слов'янських країн –– України, Росії, Бiлорусі

25–30 червня 2002 року в м. Феодосії (Україна) пройшов фестиваль "Кіммерійські музи", у якому взяли участь дитячі письменники України, Росії і Білорусі, щоб ще раз обговорити проблеми подальшого розвитку дитячої літератури слов'янських народів.

На фестивалі були проведені книжкові виставки письменників –– учасників форуму, зустрічі з читачами, науково–практична конференція "Сучасний дитячий письменник у мінливому світі".

Учасники фестивалю констатують: у художньо–естетичному вихованні дітей і підлітків література відіграє вирішальну роль. Від того, яку книжку дитина прочитає в дитинстві, багато в чому залежить, якою людиною вона стане в майбутньому.

Ми, учасники фестивалю, звертаємося до письменників молодих, початківців і до зрілих майстрів: пишіть для дітей, створюйте розумні та добрі книги.

Немає більш шляхетної справи для людини, що присвятила своє життя літературі. Ми звертаємося до меценатів, спонсорів і видавців: підтримайте розвиток дитячої літератури в слов'янських країнах. Це буде проявом вашої любові до рідної землі, посприяє її процвітанню в майбутньому.

Фестиваль, ініційований редакцією журналу "Дитяча література" (м. Москва) і дитячим письменником Євгеном Бєлоусовим (м. Феодосія), показав: держава приділяє вкрай мало уваги дитячому книговиданню; в останнє десятиліття різко скоротилися тиражі й асортимент книг для дітей; загублені зв'язки між літераторами слов'янських держав.

З метою відродження зв'язків між письменниками, що працюють у жанрі дитячої літератури і мешкають в Україні, Росії і Білорусі, учасники фестивалю "Кіммерійські музи" пропонують:

1. Міжнародний фестиваль дитячих письменників "Кіммерійські музи" зробити традиційним і проводити його щорічно у Феодосії з 25 по 30 червня.

2. Провести з 25 по 30 листопада 2002 року у Феодосії конференцію дитячих письменників слов'янських держав із проблем вітчизняної дитячої літератури. У період конференції організувати виставку кращих дитячих книг Росії, України і Білорусі, виданих в останні роки, провести майстер–класи знаних письменників.

3. Під егідою журналу "Дитяча література" (м. Москва) підготувати до видання в 2003 році російською мовою збірник творів для дітей молодшого і середнього шкільного віку. Визначити, що його основу складуть роботи письменників –– лауреатів і учасників фестивалю "Кіммерійські музи" і конференції письменників слов'янських держав історико–краєзнавчої тематики.

Євген Бєлоусов (Україна, м. Феодосія), прозаїк, лауреат диплому

Х. К. Андерсена, керівник фестивалю;

Ігор Нагаєв (Росія, м. Москва), публіцист, головний редактор журналу "Дитяча література";

Володимир Липський (Білорусь, м. Мінськ), прозаїк, головний редактор журналу "Вяселка", голова правління Дитячого фонду Білорусі, член секретаріату Спілки письменників Білорусі;

Валерій Воскобойников (Росія, м. Санкт–Петербург), прозаїк, керівник секції дитячої літератури Спілки письменників м. Санкт–Петербурга, член виконкому Ради по дитячій книзі Росії;

Віктор Лунін (Росія, м. Москва), поет, лауреат диплому Х. К. Андерсена;

В'ячеслав Ложко (Україна, Коктебель), поет, лауреат конкурсу "Поезія 2000";

Ірина Косилова (Україна, м. Севастополь), публіцист, провідний спеціаліст ЦБС для дітей ім. А. Гайдара;

Олена Дячкина (Україна, м. Севастополь), провідний спеціаліст ЦБС для дорослих м. Севастополя.

28 червня 2002 року, Україна, Крим, м.Феодосія

 
© агенство "Стандарт"