журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

КНИЖКОВИЙ РИНОК

ТЕМА НОМЕРА

МАРКЕТИНГ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2002

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

Дитяча книжка під кримським сонцем

25–30 червня 2002 року Феодосія гостинно зустрічала Міжнародний фестиваль дитячих письменників "Кіммерійські музи". В ньому взяли участь літератори і видавці України, Росії та Білорусі. Ініціювали цей захід головний редактор журналу "Дитяча література" Ігор Нагаєв (м. Москва) і автор цих рядків.

Необхідність такої конче потрібної акції очевидна. Настав час проаналізувати стан дитячої літератури у слов'янських державах. Відсутність інформації про літературний процес в наших країнах негативно впливає на створення сучасних книжок для юного читача.

У перший день роботи було відкрито виставку книг письменників –– учасників фестивалю. Основу експозиції склали книги Валерія Воскобойникова (м. Санкт–Петербург), Володимира Липського ами, діти та їхні батьки не відчували незручностей. Малюки дивились малюнки, дорослі вголос читали тексти. І всім все було зрозуміло.

Відкриваючи науково–практичну конференцію, директор київського видавництва "Просвіта" Василь Клічак сказав: "Проблем у дитячого книговидання безліч. Останнім часом у літературу практично не приходить молодь. Якщо подивитись на сучасних українських дитячих письменників, то абсолютна більшість –– це люди зовсім не молоді. Має місце друкування книжок невисокого художнього рівня. Низка проблем існує в поширенні книжок українською мовою.

Серед заходів, що мали місце на фестивалі, –– зустрічі з читачами і творчі майстерні, презентація нещодавно виданих книжок, екскурсії й обговорення до ранку на теплому березі нових творів.

Фестиваль показав, що настав час активніше обмінюватись досвідом, знайомитись із кращими виданнями, новими творами дитячих авторів. У спілкуванні дитячих письменників, представників видавництв, журналістів необхідно знайти відповідь на питання, якою має бути сучасна дитяча книга.

Організатори вирішили, що фестиваль "Кіммерійські музи" стане щорічним. А 25–30 листопада 2002 року в Феодосії відбудеться науково–практична конференція "Сучасний дитячий письменник у світі, що змінюється".

Євген Бєлоусов, Феодосія

 
© агенство "Стандарт"