журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
РЕДАКТОРСЬКА КОЛОНКА

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА

РЕКЛАМА

СКАНДАЛ

СКАНДАЛИ

НАПРЯМКИ

МАРКЕТИНГ

ТЕНДЕНЦІЇ

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №5, 2002

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

Підсумки «Світу книги-2002»

IV Міжнародний фестиваль книговидавців і книгорозповсюджувачів "Світ книги-2002" тривав у м. Харкові з 18 по 20 квітня 2002 року. За традицією книжковий фестиваль проходив у Харківському Академічному театрі опери і балету (ХАТОБ). У форумі взяли участь видавництва, книготорговельні фірми, поліграфічні підприємства всіх міст України. На площі понад 700 кв. м були розміщені експозиції учасників, що представили весь широкий спектр досягнень книгодрукарської галузі за останній час. З фойє першого поверху театру експозиція плавно переходила на другий поверх і закінчувалася на третьому. Кожен сантиметр виставкової площі в ці дні жив, працював, творів.

Червоною ниткою через весь фестиваль пройшла тема "Виховання української еліти". Обговоренню цієї проблеми був присвячений дискусійний клуб, де своїми думками з колегами ділилися вчителі з всієї України, а також з російських Бєлгорода і Старого Оскола, викладачі вузів, керівники видавництв і представники влади.

Уперше в рамках фестивалю була проведена науково-освітня виставка за участю провідних вузів країни. Експонати, представлені на ній, викликали величезний інтерес гостей і учасників.

Програма "Світу книги-2002" містила безліч цікавих заходів, що пройшли в двох спеціально обладнаних презентаційних залах, дискусійних клубах, на місцях реалізації друкованої продукції у фойє ХАТОБу і на алеях парку ім. Т. Г. Шевченка, а також у Великому залі, де відбулися і урочисте відкриття, і церемонія нагородження переможців конкурсу "Світ книги", і святковий концерт за участю відомих українських артистів і музикантів. За три дні гості фестивалю мали встигнути побувати на 20 презентаціях і "круглих столах", творчих зустрічах з відомим письменником А. Курковим і популярним телеведучим Б. Бурдою, зіркою програм "Що? Де? Коли?", "Брейн-ринг" і "Смачно з Борисом Бурдою", присвячених виходу нових книг цих авторів (щоправда, написаних у дуже різних жанрах). Відбулися презентації і прем'єри проектів видавництв "Консум СП", "Інкос", "Ранок", "Генеза", "Бамбук" тощо, а також було відзначено 10-річчя українського видавничого будинку "Пітер" і проведений майстер-клас (відкритий урок) творця "Авторської школи Бойка" С. Бойка з учнями першого класу.

На конкурсному модулі "Світу книги-2002" було представлено 188 книг, що змагалися за 14 дипломів концерну "Райський куточок" у номінації "Книга року" і за Гран-прі фестивалю – Фенікс. Їм був нагороджений народний депутат України, віце-спікер Верховної Ради України С. Гавриш, автор книги "Маленькі історії про великі істини" (він також отримав диплом харківського регіонального благодійного фонду "Народна книга" у номінації "Книга року" – "Кращій друг дітей"). Серед інших дипломантів – видавництва "Мотор Січ" (Запоріжжя), "Прем'єр" (Київ), СП "Видавництво Фоліо" (Харків), СП ТОВ "Часопис "Критика" (Київ), НМЦ "Світ дитинства" (Харків), ДП з іноземними інвестиціями "Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля" (Харків), Харківський гуманітарний інститут "Народна Українська Академія" тощо.

Феніксом і дипломом Харківського регіонального благодійного фонду (ХРБФ) "Народна книга" у номінації "Видавництво року" – "За допомогу на шляху знань" – було нагороджене Державне спеціалізоване видавництво "Освіта" (Київ). Диплом концерну "Райський куточок" у номінації "Лідер за кількістю видань" одержало СП "Видавництво Фоліо", інші дипломанти – видавництва "Генеза" (Київ), "Консум СП" (Харків) і "Науково-практичний часопис "Друкарство" (Київ).

Феніксом і дипломом ХРБФ "Народна книга" у номінації "Письменник року" – "Дзеркало сучасності" – був нагороджений А. Курків за роман "Сады господина Мичурина" (СП "Видавництво Фоліо"). Дипломи концерну "Райський куточок" були вручені П. Загребельному, О. Забужко.

Феніксом і дипломом ХРБФ "Народна книга" "За виховання української еліти" були нагороджені ректор Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Л. Товажнянський і директор Харківського ліцею мистецтв №133

Р. Савіних.

Також учасникам було вручено 14 почесних грамот концерну "Райський куточок" за прагнення до досконалості. У відповідності до девізу фестивалю – "Виховання української еліти" – оргкомітет нагородив Почесною грамотою концерну "Райський куточок" за перший Всеукраїнський телевізійний проект розвитку дітей "Теледіти" керівника проекту С. Плісу і режисера і ведучу А. Шибалкіну.

IV Міжнародний фестиваль "Світ книги-2002" зібрав найбільшу кількість учасників і висвітлювався рекордною за роки його існування кількістю ЗМІ. Харківський форум викликав великий суспільний резонанс, що однозначно свідчить про неухильне зростання його авторитету як серед професіоналів видавничо-поліграфічного бізнесу, так і серед читачів. Оргкомітет фестивалю, а також його засновники – концерн "Райський куточок" і ХРБФ "Народна книга" – дякують усім гостям і учасникам за увагу і прагнення до співробітництва і щиро сподіваються на нові, ще більш цікаві та корисні зустрічі на заходах майбутніх фестивалів "Світ книги".

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"