журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА: «КАЗКИ I РЕАЛЬНIСТЬ»

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

МАРКЕТИНГ

ТЕНДЕНЦІЇ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ЦІНИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2002

ЦІНИ

Як лікуватися без лікарів, або Книга – найкращий лікар…

Натовпи на Петрівці у вихідні дні починають наводити на думку, що українці аж із занадто великим захопленням ставляться до читання. Це, звичайно, прекрасно, але ж знайти потрібну книгу можна лише після довгого ходіння по колу і безперестанного повторювання назви потрібного видання. До багатьох прилавків просто неможливо дотовпитися, і, заглядаючи через голови і плечі зацікавлених, починаєш себе почувати, як в ті часи, коли спочатку ставали в чергу, а вже потім дізнавалися, що саме продається.

Після детального ознайомлення з асортиментом Петрівки виявляється, що одними з найпопулярніших (поряд із художньою літературою середньої руки) на сьогоднішній день є видання про психологію, здоров'я душі та тіла, нетрадиційну медицину. Така література зустрічається в кожній третій ятці з тих, перед якими завжди є натовп зацікавлених потенційних покупців. Подібного ажіотажу ви ніколи не побачите поряд із прилавком, на якому красуються вишукані книги про мистецтво чи біографії відомих людей. Серед прихильників "медичного" жанру – наймолодші й найстарші, чоловіки, жінки й діти. Продавці і господарі яток впевнені, що така активність покупців має багато причин. По-перше, стан сучасної медицини не можна назвати таким, що відповідає нормам усього світу, за допомогою книги ж можна самому проаналізувати свої відчуття і якщо й не вилікувати себе, то хоча б приблизно дізнатися про стан власного організму. По-друге, протягом останніх десятиліть існує мода на так звані "східні" способи життя, методи лікування, розслаблення тощо. "Слова "йога" та "медитація", – мислить сучасна середньостатистична людина, – звучать загадково і діють не гірше, ніж звичайні заспокійливі таблетки, а значить, можливо, призведуть до того ж результату, тим більше, що від тих своєрідних вправ гірше не стане". По-третє, більшість українців не настільки багаті, щоб отримувати кваліфіковані поради лікарів, користуватися послугами масажиста декілька разів на тиждень, їздити відпочивати в екологічно чисті зони планети, а книга, яка коштує 5-10 грн., доступна кожному, хто прагне покращити стан власного здоров'я.

Перелік назв книг ятки з виключно таким асортиментом просто вражає. Це величезні серії, які подекуди включають в себе понад 50 книг і продовжують збільшуватися буквально на очах. Серед них є бестселери, які розходяться буквально миттєво, наприклад, будь-який твір Валентини Травинки закуповується власниками яток по декілька десятків примірників – і це при тому, що в деяких її книгах не рецепти та поради щодо здоров'я, а її мемуари та вірші. Продавець однієї з яток навіть сказав, що в нього є сталі покупці, які роками приходять саме за її творами, щоб зібрати повну колекцію. Що й казати, саме серії, як в ніякій іншій категорії, тут дуже доцільні й потрібні. Більшість видавництв тонко і влучно зробили дизайн книг відповідних серій, що робить їх дуже помітними серед багатьох інших.

На жаль, українських книг не помітно серед безлічі літератури видавництв Москви та Санкт-Петербургу. Якщо книги про традиційну медицину (підручники, словники та посібники для лікарів та студентів-медиків) ще хоч іноді зустрічаються на прилавках, то українськомовна книга з нетрадиційної медицини просто непомітна. Принаймні, її точно не вдасться легко знайти серед всього асортименту Петрівки.

Орієнтовні ціни на найбільш популярні сьогодні видання – в таблиці, що наведена нижче.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"