журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА: «КАЗКИ I РЕАЛЬНIСТЬ»

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

МАРКЕТИНГ

ТЕНДЕНЦІЇ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ЦІНИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2002

МАРКЕТИНГ

Книжкові виставки – свято чи праця?

Епоха телебачення, комп'ютера, Інтернету... А зали книжкових виставок не можуть вмістити всіх бажаючих – їм доводиться деякий час чекати біля входу. Нібито й не зовсім добре, а на душі радість: віддаючи належне найсучаснішим засобам масової інформації, можливості спілкуватись у віртуальному світі, люди не втрачають інтересу до книги, і книжкові виставки для більшості читачів – це свято. А що таке виставки для тих, хто створює книгу? Про це ми запитали у головного редактора державного спеціалізованого видавництва "Освіта" пані Ольги Іванової.

"Книжковий огляд": Пані Ольго, що для видавництва "Освіта" книжкові виставки? Свято чи праця?

О.І.: Безумовно, виставка – це свято книги. Проте до виставок, як і до свята, треба готуватися – багато, напружено. А це – праця. Виставки необхідні, адже ми не тільки демонструємо нові найкращі видання, бачимо досягнення колег-видавців, а й одержуємо змогу спілкуватися. І це, мабуть, найголовніше. Ніякий інший захід не збирає разом одночасно видавців і авторів, читачів і критиків, учнів, педагогів, художників, поліграфістів, представників громадських організацій і владних структур, усіх, хто любить і шанує книгу, кому небайдужа її доля.

"КО": Які виставки, на вашу думку, найбільш значущі?

О.І.: Незаангажовані, ті, на які запрошуються всі видавництва, незалежно від форми власності, величини редакційного портфеля, умови участі в яких доступні фінансово, а тематика пропонованих заходів цікава кожному. На мою думку, такими в Україні є "Форум видавців" (Львів), "Світ книги" (Харків), "Книжковий сад" і "Книжковий світ" (Київ), "Зелена хвиля" (Одеса), "Кримська весна" (Сімферополь). А із закордонних – виставка-ярмарок у Франкфурті, виставки дитячої книги в Болоньї, навчальної книги у Варшаві. Цікаві виставки проходять у Мінську, Москві.

"КО": В яких із згаданих виставок "Освіта" постійно бере участь?

О.І.: В Україні – в усіх перелічених, і не тільки. Останнім часом значно активізувалися книжкові виставки в регіонах, і нам приємно, що "Освіту" запрошують до участі в них. Щодо виставок за межами України, то обов'язковою для нас є участь у книжковій виставці у Франкфурті, під час якої відбуваються засідання Клубу европейських видавців навчальної літератури, в якому наше видавництво представляє Україну. Інші виставки відвідуємо по можливості. Однак навіть коли ми не делегуємо на виставки своїх представників, то передаємо для Національного стенду України наші видання.

"КО": Якою була підготовка вашого видавництва до "Світу книги"?

О.І.: Ми почали готуватися, щойно одержали від організаційного комітету запрошення і пакет документів. Ця виставка, по суті, є своєрідним звітом видавництв за 2001 рік. Для нас він був плідним: видано 75 назв навчально-методичної літератури, з них 70 – власним коштом, серед яких 41 назва – нові оригінальні підручники і посібники. Загальний тираж наших видань за рік становить 3 млн. 5 тис. 500 примірників, не рахуючи видань за державним замовленням. Тож ми подали заявки на участь у 7 номінаціях із 20.

Звичайно, не залишилася "Освіта" і осторонь благодійної акції в рамках цієї виставки. До фондів бібліотек навчальних закладів Харківщини нами передано 4,5 тис. примірників книг.

Харків'яни і гості міста зможуть придбати навчальну літературу нашого видавництва за цінами виробника.

"КО": Під час роботи "Світу книги" буде працювати дискусійний клуб "Виховання української еліти"...

О.І.: Цей захід буде одним із центральних. Адже проблема ця є надзвичайно важливою для майбутнього України. Чимало питань треба обговорити, одне з них – роль навчальної книги у формуванні особистості. І тут своє вагоме слово повинні сказати автори підручників, педагоги, батьки, видавці.

"КО": Ви – член журі конкурсу "Світ книги". Чи можете поділитися попередніми враженнями?

О.І.: Всупереч перепонам, українська книга відроджується. Відбулося становлення українського підручника. Цікаві знахідки творців книг для наймолодших читачів. Значно поліпшились художнє оформлення книги, рівень поліграфії. Маю надію, що праця усіх, хто доклав свої знання, професіоналізм і любов до створення книги, буде належно поцінована. А визнання, як відомо, надихає, кличе до нових вершин.

Інтерв'ю провела Лариса Співак

 
© агенство "Стандарт"