журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА: «КАЗКИ I РЕАЛЬНIСТЬ»

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

МАРКЕТИНГ

ТЕНДЕНЦІЇ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ЦІНИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2002

МАРКЕТИНГ

Видавці збираються на книжкові виставки-ярмарки

Свого часу "Книжковий огляд" докладно писав про те, яким саме виставкам і чому українські видавці надають перевагу. Наразі ми вирішили поцікавитися, чи змінилося щось за ці кілька місяців в їхніх уподобаннях або планах щодо виставок.

Не так часто, як, скажімо, виставки одежі чи взуття, відбуваються виставки-ярмарки книги в Україні, але зараз вони складають вже досить значний список:

"Світ книги" (м. Харків);

"Книжковий салон" (м. Херсон);

"Книжковий сад"

(м. Київ);

"Кримська весна" (м. Сімферополь);

"Зелена хвиля" (м. Одеса);

"Книжковий світ" (м. Київ);

"Книжковий ярмарок" (м. Херсон);

"Форум видавців" (м. Львів).

Незважаючи на зростання кількості книжкових виставок-ярмарків, що проводяться в багатьох регіонах України, більшість видавців не поспішають відвідати їх. Ми вирішили дізнатися, які саме фактори впливають на рішення про участь чи не участь у таких заходах, і провели своє міні-дослідження.

Отже, видавництва залежно від того, якою є їхня стратегія щодо виставок, можна поділити на кілька характерних груп:

беруть участь лише у тих книжкових виставках-ярмарках, які відбуваються в їх містах або ж "по сусідству" (через необхідність економити кошти). Звичайно, серед таких видавництв – маленькі підприємства, які не мають значного обігового капіталу;

беруть участь лише у добре знаних і перевірених виставках на кшталт львівського "Форуму видавців"; з одного боку, заощаджують кошти, з іншого – не вірять у значимість і реальну користь від інших виставок;

беруть участь у більшості виставок. Серед таких видавництв – найбільші й "розкручені" підприємства, які можуть собі дозволити відряджати персонал по містах всієї Україні, витрачати гроші з бюджету на рекламу;

невеликий відсоток є й таких, що взагалі не збираються брати участь у жодній із заявлених книжкових виставок через абсолютний брак коштів або повне неприйняття того, для чого проводяться такі заходи.

До речі, більшості видавництв – чи то через брак реклами, чи то через власну пасивність – просто невідомий перелік всіх книжкових виставок, що відбудуться в Україні у 2002 році.

А взагалі видавців цікавлять не лише умови оренди площі та ціни на неї, але й можливості, які вони отримають у разі участі у виставці, переваги кожної з них перед іншими, перелік заходів, що плануються, список учасників тощо. Є над чим замислитися тим, хто ці виставки влаштовує, правда ж?

Дякуємо всім, хто оперативно відповідав на експрес-опитування "Книжкового огляду".

P.S. До речі, журнал „Книжковий огляд" можна віднести до окремої групи – ті, хто братиме участь у всіх книжкових ярмарках року. На „Світі книги" у Харкові наш головний редактор працював у складі журі, а на деяких книжкових форумах ми представимо навіть власні номінації. Однак про це – у наступних числах нашого часопису.


Підготувала Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"