журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА: УСПIХ НА КНИЖКОВОМУ РИНКУ: НЕВИГАДАНI ICТОРIЇ

IСТОРIЯ КНИГИ

ІНФРАСТРУКТУРА

ТЕХНОЛОГІЇ

ТЕНДЕНЦІЇ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №3, 2002

ВИСТАВКИ

Переклад «Гаррі Поттера» отримав антиприз московського ярмарку

У Москві 17 березня завершилася 5 Національна книжкова виставка-ярмарок, яку відвідали не менш 10 тисяч москвичів, жителі інших міст і закордонні гості.

З огляду на критичні зауваження президента РФ на адресу книговидавців за недостатню увагу до випуску дитячої літератури учасники книжкового форуму провели круглий стіл із проблем дитячого книговидання. Зауваження глави держави враховані, й число дитячих видань ближчим часом значно зросте.

Однією з цікавих, якщо не скандальних, подій стало присудження антипризу "Абзац" видавництву "Росмен-прес" за книгу "Гаррі Поттер і таємна кімната". Казкові пригоди Гаррі Поттера – маленького чарівника, сироти, якого ненавидять мачуха, вітчим, зведений брат-ненажера, умістилися в трьох романах Джоан Ролінг, одержали небачене і заслужене визнання у світі й нарешті прийшли в Росію. Проте другу перекладену книгу фахівці оцінили як найгірший переклад (перекладач Литвинова) і найгірше редагування, що, безумовно, вкрай образливо для видавництва, яке доклало чимало зусиль, щоб у найкоротший термін ознайомити російського читача з кращою дитячою казкою початку ХХІ століття. (Першу книгу "Гаррі Поттер і філософський камінь" переклав Оранський.) Якщо відверто, то не дуже віриться в об'єктивність оцінки перекладу, зробленого таким досвідченим лінгвістом, яким є Литвинова, як найгіршого. Цікаво, хто і чому прийняв саме таке рішення.

У зв'язку з цим не можна не згадати про прес-показ фільму "Гаррі Поттер і філософський камінь", що пройшов напередодні закриття книжкового форуму в Центральному будинку літераторів. Невідомо, як в Росії (може, критики знову будуть докоряти за поганий переклад), але у світі цей фільм зібрав у прокаті $926 млн. і зайняв друге місце після "Титаніка" – абсолютного рекордсмена світового прокату. На екрани Росії фільм про Гаррі Поттера виходить 21 березня – у день початку весняних шкільних канікул.

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"