журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА: УСПIХ НА КНИЖКОВОМУ РИНКУ: НЕВИГАДАНI ICТОРIЇ

IСТОРIЯ КНИГИ

ІНФРАСТРУКТУРА

ТЕХНОЛОГІЇ

ТЕНДЕНЦІЇ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №3, 2002

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

Другий «Золотий Бабай» визначив переможця

У лютому черговий конкурс українського гостросюжетного роману "Золотий Бабай" обрав свого фаворита. Найкращим твором серед книг масових жанрів за 2000-2002 роки був визнаний "Виконавець" Олексія Волкова.

Усі сім творів (містичний трилер Олексія Волкова "Виконавець", сентиментальний історичний роман Роксани Гедеон "Адель", детективи Олександра Винокура "Сучі діти", Дани Дідковської "Татова доня", Леоніда Кононовича "Я, зомбі" та "Кінець світу призначено на завтра", Тетяни Парнюк "Заповіт прадіда") пройшли низку випробувань, вони оцінювались за чотирма критеріями. За результатами продажів безперечним лідером було визнано "Адель" Роксани Гедеон. Роман про життя жінки надзвичайної краси, витонченої та примхливої, змусив колотитися серденько не однієї українки, яка прочитала книгу. До речі, відомо, що занурення у сентиментально-еротичну літературу рятує сучасну жінку від нервових зривів та стресів.

Фаворитом читачів, які голосували в місцях продажу книжок, на інтернет-сайті "Книгоноша" та надсилаючи анкети поштою, став трилер Олексія Волкова "Виконавець". Тут думки членів фахового журі та читачів збіглися. "Містика у цьому романі переплітається з реальністю, а парапсихологія – з захоплюючими пригодами", тому читач від першої до останньої сторінки знаходиться у постійному напруженні та тривозі.

Організатори "Золотого Бабая" обіцяли відзначити найактивнішого читача. Ним став Роман Вуйків, який отримав книгу з автографом Павла Загребельного.

Доказом неординарності конкурсу стало голосування представників засобів масової інформації. Відбувалося воно у не зовсім звичайний спосіб: один голос – одна чарка води, забарвленої мідним купоросом. Блакитну рідину виливали у вазу з обкладинкою роману, який сподобався. Тож найбільше "води" набрала книга Олександра Винокура "Сучі діти". Зізнаюсь, що і я була в захваті від твору, а читала вночі, тому безсоння було гарантоване. До того ж, після прочитаних історій про скажених собак, які у пориві кровожерності кидалися на своїх беззахисних господарів (а саме про це книга), я ще декілька днів скоса поглядала на власного кокер-спанієля та сусідських доберманів.

Визначальним при обиранні переможця було рішення фахового журі. Нагадаю, що до його складу входили Валентина Кирилова, Вадим Скуратівський, Костянтин Родик, Сергій Набока, Василь Шкляр та голова – Павло Загребельний. Цікаво, чи увійде до журі третього "Золотого Бабая" цьогорічний переможець Олексій Волков? Подивимося, чи протримається традиція, започаткована Василем Шкляром, за якою лауреат Гран-прі попереднього конкурсу стає членом журі наступного.

Щодо нагородження учасників другого "Золотого Бабая", то воно відбулося в день нумерологічної симетрії – 20.02.2002 – у нічному клубі "Спліт". Посилаючись на те, що оболонка між нашим світом і потойбічним того дня була занадто тонкою, брати Капранови зазіхнули на те, щоб викликати духа сучасної української популярної літератури. Почалося дійство з того, що всі присутні за наказом медіума без голови – Марка Проклятого, – взявшись за руки, сконцентровували сили внутрішніх "Я", а закінчилося театралізованим шоу "на лезі ножа" та задоволеним переможцем. До речі, у виставі брали участь актори театру "Вамп". А емоційне напруження у глядачів під час шоу почало з'являтися вже після появи на тендітній шийці письменниці Дани Дідковської грубезного удавчика, ну а потім був танок "білих братчиків", середньовічна містика на межі з еротикою.

Голова фахового журі Павло Загребельний щодо цьогорічного конкурсу сказав, що коли побачив безголового медіума, подумав про "безголову" літературу, якої у нас вдосталь. На думку письменника, література тільки тоді може називатися справжньою, коли вона "на ножах з буттям". Голові журі імпонувало те, що цьогорічний переможець Олексій Волков – високий на зріст, бо так тяжко пробиватися скрізь натовп невеликому, а тому й непомітному...

Так склалося, що переможцями не стали романи "Заповіт прадіда" Тетяни Парнюк та "Татова доня" Дани Дідковської, в яких світ функціонує за "жіночою логікою" їх головних героїнь. Не отримав "лаврового вінка" і Леонід Кононович, автор книг "Я, зомбі" та "Кінець світу призначено на завтра". Натомість, приємною новиною для прихильників Олексія Волкова може стати підписання угоди з телевізійним каналом "1+1" щодо екранізації роману "Виконавець".

Вікторія Падалко

 
© агенство "Стандарт"