журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ 2002

КНИГА I РИНОК

ЦІНИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2002

ТЕНДЕНЦІЇ 2002

Революціонер Малкович

Аби редакція журналу "Книжковий огляд" складала рейтинг революціонерів вітчизняного книжкового ринку, прізвище Івана Малковича ми, напевне, поставили би на останнє місце. Чим відомий широкій громадськості пан Малкович та його видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"? Дитячими книжками надзвичайної якості. Відповідно, ціни на ці книжки не можуть бути низькими. Відповідно, великі тиражі та широкий асортимент літератури такого типу неможливі.

Відомо, що книжки видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" виходять багатьма мовами світу в найбільших світових видавництвах.

Відомо, що Іван Малкович є одним із найталановитіших сучасних поетів, що він є людиною, маніакально відданою ідеям "особливо якісної української книжки". Ото, напевне, і все.

Однак саме ця людина і саме це видавництво організували книговидавничий проект, який не має аналогів у сучасній книговидавничій практиці.

Ось як про цей проект розповідає офіційний прес-реліз видавництва:

"Міні-Диво" – це щойновидана серія із семи популярних книг "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ":

1. Г. Х. Андерсен. Снігова Королева

2. Падав сніг на поріг. Дитячі вірші українських поетів

3. Сергій та Марина Дяченки. Літаючий капелюх. Фантастична казка

4. Їде мишка. Дитячі вірші українських поетів для найменших

5. Робін-Бобін. Дитячі вірші іноземних поетів

6. Котик та півник. Українська народна казка

7. Хатка, яку збудував собі Джек

Кожна із семи книжок – то міні-версія абабагаламазьких книг, які в різний час ставали переможцями престижних національних книжкових конкурсів.

Загальний тираж серії – 1 мільйон примірників.

Ціна кожної книги для кінцевого споживача – 1 гривня.

Серія "Міні-Диво" розшифровується так: "Міні-ціна за Диво-книжку".

Розповсюдження – через "Укрпошту" – до кожного міста й села.

Той, хто надішле на адресу видавництва 5 корінців із цієї серії, має шанс виграти комп'ютер. Розігрування семи комп'ютерів – 1 червня 2002 р.

За часів незалежності це – найбільша суспільна акція з популяризації української дитячої книги. Завдяки їй навіть найбідніші верстви населення зможуть придбати для своїх дітей гарні українські книжечки та ще й отримати шанс виграти комп'ютер.

У кожній книзі по 16 кольорових сторінок + кольорова лакована картонна обкладинка.

Для порівняння: такої величини поштова листівка, віддрукована на такому ж, як наша обкладинка (або й тоншому), картоні коштує в середньому 1 гривню. А в нас – окрім обкладинки – є ще 16 кольорових сторінок, віддрукованих на високоякісному папері...

А ілюстрації... А тексти... Ого-го-о!.. (Хоча для нас, може, й охо-хо-о...)

Акція триває з 31 грудня 2001 р. до 1 червня 2002 р.

Цей проект став можливий тільки завдяки співпраці видавництва та галузі зв'язку України; зокрема: "Укртелекому", UMC, Utel, Infocom та "Укрпошти".

Інформаційні партнери проекту – канали "1+1" та УТ-1 (а також усі журналісти доброї волі, кому небайдужа доля української дитячої книги).

Іван Малкович одним ударом розбив цілу низку міфів, у полоні яких досі знаходиться український видавець:

- що українську книгу не можна видати і продати дійсно великим накладом (мільйон примірників – цифра, яка вражає всіх, однак, хіба це так багато для країни з населенням близько 48 мільйонів?);

- що українську книгу не можна зробити якісною і дешевою (візьміть у руки будь-яку книгу з серії і переконайтесь, що її якість справді бездоганна);

- що український бізнес не зацікавлений в плідній співпраці з книговиданням (давайте називати речі своїми іменами – "спонсорство" у комерційному розумінні цього слова вигідно обом сторонам процесу – і тому, хто дає гроші, і тому, хто їх відпрацьовує);

- що в Україні немає загальнодержавної системи розповсюдження книг (згадайте про повномасштабне використання можливостей "Укрпошти" з її близько 4 тис. відділень по Україні);

- що професійна телевізійна реклама

недоступна українському видавцеві ("Книжковий огляд" аналізував деякі аспекти телевізійної реклами в №12, 2001).

Іван Малкович не любить говорити про суто комерційні аспекти проекту. Він вважає це комерційною таємницею видавництва. "Підсумки акції ми будемо підводити в червні", – каже він. Однак той мінімальний рівень прибутку, що на нього розраховує видавництво, – 10 коп. з кожної книги – зовсім непоганий результат, адже тираж 1 мільйон, що його планують повністю продати за півтора-два місяці, принесе 100 тис. грн. прибутку. А термін продажу директор "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ" вважає цілком реальним, адже на момент нашої розмови - у другій половині січня – вже половина тиражу розійшлася.

Проект настільки незвичний для нашої країни, що не обійшлося без курйозів. В якихось селах біля поштамтів книжки продавали "з-під поли" за 5-6 гривень. Десь вони взагалі "не з'явилися" – тобто були продані ще до офіційної появи. Проте ці факти свідчать, скоріш, не про якусь там "нецивілізованість", про що ми так часто говоримо, а про інше, докорінно нове явище на нашому ринку – українська книжка стає перманентним дефіцитом. Попит на книжки "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ" подекуди перевищує пропозицію. Чи вдавалося комусь раніш досягти цього?

Олексій Леоніденко

 
© агенство "Стандарт"