журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Гонорар Білла Клінтона перевищить 10 мільйонів доларів

Нещодавно колишній президент Сполучених Штатів Америки Білл Клінтон погодився уступити права на публікацію своїх мемуарів компанії Alfred A. Knopf Inc. за гонорар, що становить більш ніж $10 млн. Ця сума вважається найбільшим гонораром за документальну книгу.

Аванс перевершує як $8,5 млн., виплачені за книгу, написану Папою Іоанном Павлом II у 1994 році, так і гонорар у розмірі $8 млн., отриманий сенатором Гілларі Клінтон за її ще не написані на той час мемуари, публікація яких має відбутися в 2003 році.

З урахуванням інфляції гонорар Папи склав би зараз $10,1 млн., однак поінформовані джерела стверджують, що Клінтон одержить значно більше грошей. Представники видавця не розголошують суму угоди.

Видавець розраховує на те, що Клінтон увійде в історію як видатний політик другої половини XX століття, що гарантує привабливість мемуарів для читачів як у США, так і за їх межами.

Перебуваючи на посаді президента, Клінтон багато подорожував, тому він досить популярний в інших країнах. Представники компанії Simon & Schuster повідомляють, що вже продали права на публікацію книги Клінтона за межами США за $3 млн. Однак навіть у разі найоптимістичніших прогнозів мемуари зможуть принести прибуток тільки в тому разі, якщо в США буде продано не менше мільйона примірників, а цей рубіж переборюють усього-на-всього кілька книг на рік.

Видавці говорять, що президентські мемуари, які видаються здебільшого з міркувань престижу, рідко приносять доходи, достатні для покриття видатків. Так, колишній президент Рональд Рейган одержав $8,5 млн. від компанії Simon & Schuster за свої мемуари і збірник промов. Відповідно до інформації, отриманої від компетентних осіб, доходи від продажу обох книг не покрили витрат на гонорар.

За матеріалами зарубіжної періодики

 
© агенство "Стандарт"