журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Harrius Figulus буде шукати Lapis Philosophi на латині

Джоан Кетлін Ролінг, автор знаменитих пригод Гаррі Поттера, дала "добро" на публікацію першої частини своєї книги "Гаррі Поттер і філософський камінь" на латині і давньогрецькій. Про це нещодавно повідомили її видавці з "Блумсбері".

На думку письменниці й видавництва "Блумсбері", неймовірна популярність пригод маленького англійського чарівника здатна відродити інтерес до двох древніх мертвих мов.

"Ми не маємо ілюзій, що ці переклади стануть бестселерами, але вони, безсумнівно, зроблять більш цікавими уроки з цих древніх мов, що дотепер входять в обов'язкову програму британських шкіл і коледжів", – заявила в інтерв'ю газеті Daily Telegraph редактор Емма Меттьюсон.

Латинську версію "Гаррі Поттера" підготував Пітер Нідхем, який уже понад 30 років викладає класичні мови в престижному коледжі Ітон. Оригінал обсягом у 77 тис. слів він перекладає зі швидкістю одна сторінка на день. Книга вийде друком у 2003 році. Перекладача для підготовки давньогрецької версії видавництво ще не знайшло.

Автор цікавого читва для дітей і дорослих, пані Ролінг, до того як спеціалізуватися у французькій мові, активно вивчала латинь в університеті, саме тому в історіях про Гаррі Поттера багато латинських слівець та висловів. Наприклад, Хогвартська школа магії, яку відвідує маленький чарівник, має латинський девіз: Draco Dormiens Nunquam Titillandus – "Не турбуй сплячого дракона".

Торік екзамен з латині здавали 10 тис. британських школярів. Серед інших книг, що ввійшли до скарбниці британської класики для дітей, на цю древню мову будуть перекладені "Кролик Пітер" Б. Поттер, "Вінні Пух" О. Мілна і "Аліса в Країні Чудес" Л. Керролла.

 
© агенство "Стандарт"