журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

Розвиток українського книжкового Інтернету

Ніхто не знає, чи приносить прибуток торгівля книгами через Інтернет, однак інтернет-магазини продовжують відкриватися. Часом вони схожі один на одного як рідні брати, а деякі з них – навіть оригінальні.

В українському рейтингу інтернет-магазинів (www.topshop.com.ua), що є й каталогом вітчизняних ресурсів інтернет-комерції, взяли участь 18 інтернет-книгарень.

Рейтинг будується на кількості хостів (зареєстрованих діючих клієнтів) та кількості проданих хітів. Участь у рейтингу та усі сервіси є вільними, безкоштовними.

Є ще один досить цікавий інтернет-рейтинг іndex99. kiev.ua, що базується на розрахунку середньодобової кількості відвідувачів книгарні та середньодобової кількості хітів на тиждень.

Кількість учасників цього рейтингу знов зменшується, в ньому присутні лише 8 книгарень.

До жодного рейтингу, і це більш ніж дивно, не ввійшов один із "старожилів", починальників книжкової віртуальної торгівлі – інтернет-книгарня "Бамбук" (www.bambook.com.ua). Проте, у деяких інтернет-компаній є принципова позиція не розташовуватися в рейтингах.

Поза рейтингом залишились унікальна за своїм змістом інет-книгарня "Віртуальний букініст" (www.bukinist.bigmir.net), інет-магазин "Маленький геній" (www.babyshop.com.ua), який за своїм асортиментом дуже схожий на віртуального дніпропетровського "Антошку" (www.antoshka.dp.ua); обидва супермаркети пропонують не лише іграшки, молочні суміші, одяг та взуття для малят та молодих мам, а й книжки та товари для раннього та всебічного розвитку дітей. Непоміченою залишилась й он-лайн книгарня "Комп'ютер" (www.computer.zp.ua), яка, незважаючи на назву, є книгарнею, але спеціалізованої, "комп'ютерної" літератури.

Коментарі та анотації щодо віртуальних книгарень, що ввійшли до рейтингу, ми надамо пізніше.

Хочеться звернути увагу ще й на те, що самі видавництва та книготорговельні фірми дозріли до "інтернетизації", повідкривали власні сайти або мають посилання на свої інтернет-сторінки на різноманітних пошукових серверах.

Загалом таких "інтернетизованих" видавництв в Україні на сьогодні вже 58 (половина – київські, 11 – львівські); книготорговельних фірм – 12 (5 припадає на Київ, 2 – на Львів і по одній на Донецьк, Сімферополь, Харків та Чернівці). У Києві навіть 3 із реальних книгарень відкрили свої інтернет-сторінки, на яких можна дізнатись про наявність тієї чи іншої книжки, продивитись перелік усього книжкового асортименту, прайси, згадати години роботи та реальну адресу – щоб завітати не віртуально, а "ніжками", по-старому.

Ми зайшли на деякі сторінки інтернет-книгарень і ось що побачили:

eldorado.com.ua

Простий і лаконічний дизайн, миттєво вантажиться. Навігація також проста і зрозуміла. З деяких позицій ми порівняли ціни, і вони виявилися на 5-10% нижчими, ніж на київських ринках. Проте магазин справляє загальне враження певного експерименту, а не структури, що діє на повну силу. Можливо, таке враження створює досить обмежений асортимент літератури, яка пропонується (на тему "Історія" сайт видає "аж" 5 книжок.

bookshop.kiev.ua

На сайті заявлено більше 4 тис. позицій, однак із першої сторінки видаються рекомендації чомусь лише на комп'ютерні книги. Є доволі куца стрічка новин. Цікава знахідка – спілкування з клієнтами за допомогою програми ICQ. У розділі "Дитяча література" – рядок "Данные отсутствуют".

greenpes.com/kn.shtml

Судячи із зовнішнього вигляду та змісту, один із найсерйозніших проектів у вітчизняному Інтернеті. Потужна стрічка новин, що оновлюється щоденно, рейтинг попиту, надходження тижня та інші приємні та зручні опції. Ну і власне книги. Чи не найбільший вибір літератури українською мовою, усі книги ретельно віданотовані, хоча анотації досить короткі. Уміщено інформацію про інші проекти засновників сайту: "Золотий Бабай" та "Відкрита ніч".

bibliomag.com.ua

Відрізняється від інших хіба що яскравим дизайном. Вибір книг невеликий і, здається, досить випадковий.

bookpost.com.ua

Інтернет-магазин видавництва "Фоліо" зроблений за кращими стандартами Всесвітньої Мережі. Усе дуже просто та наочно. Приємна дрібниця – розділ "Найчастіші запитання". Популярності сайту, безумовно, додає постійне згадування його адреси у телерекламі.

До речі, з інтернет-магазину можна перейти на сайт видавництва: http://folio.com.ua, де наведена докладна інформація про його діяльність. І сайт, і магазин зроблені в одному стилі і взаємодоповнюються.

bAMBOOK.com.ua

Ну а про визнаного лідера інтернет-книготоргівлі – магазин "Бамбук" – "Книжковий огляд" писав не раз і не два. "Бамбук" – приклад того, як серйозні інвестиції та серйозні підходи до бізнесу можуть приносити цілком матеріальні прибутки. Що цікаво – організатори "Бамбуку" – це не "книжники", а скоріше "комп'ютерщики". Можливо, тому їм вдалося уникнути багатьох негативних рис книготорговельних організацій, а досвід розробки та впровадження інформаційних систем дозволив створити успішний бізнес на межі IT та книготоргівлі. Про сьогоднішній день "Бамбуку" – у наступному матеріалі.

 
© агенство "Стандарт"