журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

Детективи зустрічаються у Львові

Під час збирання матеріалу для статті згадувались конкурси "Коронація слова" – все ж таки дали вони певного поштовху розвиткові сучасної української літератури, та й не лише вони. Суспільство дозріло, виникли умови для того, щоб читачі приймали та сприймали й художню сучасну українську книжку, зокрема детективи, а це, безперечно, є великим прогресом.

Найбільш "родючим" на український детектив, який до того ж користується популярністю, виявився Львів. Сумнівів із цього приводу, а тим більше здивованості, цей факт не викликав. Екскурсії по львівських книгарнях, які, до речі, здатні задовільнити найвибагливіші примхи читачів-гурманів, суттєво збагатили корисною інформацією про новинки у цьому жанрі.

Стовідсотковим попитом серед львів'ян користується детективний трилер Василя Шкляра "Ключ" ("Кальварія", 2001), що став феноменальним явищем: упродовж року побачив світ п'ять разів і через три місяці після українського видання вийшов ще й болгарською мовою; зібрав цілу колекцію нагород: Гран-прі "Золотого Бабая", премію журналу "Сучасність" та премію журналу "Олігарх". Зараз за "Ключем" знімається художній кінофільм, він відкриває Українську роман-газету в Інтернеті, його вивчають за університетськими програмами.

Неабиякого успіху здобула книга "Українська мафія зблизька. В епіцентрі гангстерських війн" Омара Узарашвілі (Львів: ЛА "Піраміда", 2001 р.), що з 1985 р. є журналістом і зараз очолює Бюро журналістських розслідувань газети "Експрес". Сам автор застерігає, що цю книгу "... не варто читати оптимістам-патріотам, які у вільний від збирання порожніх пляшок час люблять бити себе в груди на різноманітних вічах і переконувати всіх, що наше суспільство найкраще". Книга побудована у хронологічних поясненнях на кшталт підручника з такими розділами, як "Зародження української мафії", "Перша гангстерська війна", "Професія – кілер", "Відстріл злодійських авторитетів" тощо.

Наступними у рейтингу популярності йдуть кримінальні романи "Кайдани для олігарха" та "Мертва грамота" ("Кальварія", 2001). Їх автором є Леонід Кононович – професійний журналіст, письменник, перекладач, який особисто працював у приватній детективній фірмі. Йому належать такі романи, як "Я, Зомбі", "Довга ніж над Сунжею", "Кінець світу призначено на завтра", "Детектив для особливих доручень".

Головні герої "Кайданів для олігарха" Оскар, Барабаш і Більбонський відрами хлищуть коньяк, але це не заважає їм "мочити" бандитів, ментів та розплутувати кримінальні головоломки.

Непогано розкуповують у Львові "Браслет із знаком лева" Лариси Федорів (Холодюк) (Львів: "Червона калина", 2000). Головною героїнею є володарка таємниці браслета із знаком лева молода львівська тележурналістка Марта Квитко, котра летить до свого вуйка в Австралію. Довгою, сповненою небезпечних, трагічних пригод стає її дорога до Мельбурна. Перед читачем також постає екзотичний світ Індонезії, в якому живуть, кохають і діють герої.

Представлений у львівських книгарнях й дитячий детектив "Суперагент 000. Нові пригоди" Лесі Ворониної ("Соняшник", 2000 р.), киянки, що пише детективи, фантастику, пригодницькі оповідання і казки та є авторкою більш як ста коміксів, які публікувала впродовж останніх десяти років у журналі "Соняшник" під псевдонімом Гаврило Гава.

До "Нових пригод" увійшли детективні повісті: "У пащі крокодила", "Пастка у підземеллі", "Таємниця підводного міста" та "У залізних нетрях". Герой цих повістей – нездоланний Суперагент 000 Гриць Мамай розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі, викривши міжнародну терористку бабусю-ніндзя. Ця книжка зацікавить не лише дітей та підлітків, а й їхніх батьків, бабусь та дідусів, адже вона сповнена блискучого гумору та іронії.

Анна Єгорова

 
© агенство "Стандарт"