журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

Зростання популярності української книги легкого жанру

Нещодавно, виступаючи на телеканалі ICTV, відомий український письменник Андрій Курков розмірковував про українського героя. На його думку, широко розрекламований Буржуй є творіння дещо штучне й незрозуміле пересічному громадянинові. Можливо, українськими героями комусь здаються персонажі книг Куркова, як він сам схарактеризував їх, представники інтелігенції, що не можуть знайти свого місця в сучасному світі, не можуть зрозуміти і сприйняти світ після СРСР.

Так чи інакше, а творіння міфу у розпалі. Кожен підкидає поліно у вогонь із свого боку – шоу-бізнес пропонує власні моделі, спорт – інші, література має свої, специфічні рецепти.

У Росії, наприклад, частиною національного міфу стала майор Каменська – витвір Олександри Мариніної та провідного телеканалу. Українські письменники, передовсім представники так званого легкого жанру, створюють колоритні національні характери, які інколи нагадують Рембо місцевого покрою, а інколи претендують на лаври Шерлока Голмса. Вони, на відміну від Буржуя, ще не вийшли на широкий екран, проте в метро можна зустріти все більше людей з "покетами" українською мовою, які занурені у непрості перипетії життя та пригод детективних персонажів.

Українські детектив, жіночий роман набувають усе більшої популярності серед читачів. Може, шлях до українського серця пролягатиме стежиною Чейз–Мариніна–Кононенко (наприклад)?

Ми попросили нашого кореспондента відвідати кілька книгарень Львова і поцікавитися, чи купують там українські детективи. Звіт із книгарень – у наступному матеріалі.

 
© агенство "Стандарт"