журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

«Світ книги» на площі Слави: попит перевищує пропозицію?

У Києві вже деякий час існує книжковий комплекс "Світ книги" на площі Слави, це перший великий книжковий магазин, який розташувався в підземному переході. Печерський район столиці найщільніше заповненим офісами, напевно, тому в "Квадраті" завжди є люди – в будні і у вихідні, зранку, вдень і ввечері. Покупців і продавців приваблюють зручність, домашній затишок, прискіпливе відношення до охорони з боку керівництва. Що в "Світі книги" сталося за 2001 рік і які є плани на майбутнє, нам погодився розповісти директор, Валентин Буцько.

"Книжковий огляд": Які зміни сталися в "Світі книги" за минулий рік – позитивні та негативні, збільшення чи зменшення торговельної площі для книг, збільшення чи зменшення попиту та пропозиції тощо?

Валентин Буцько: Попит на торговельні площі завжди перевищує пропозицію, тобто я абсолютно точно знаю, що при розширенні торговельного комплексу знайдуться люди, які займуть нові місця. Таке збільшення попиту хоча і незначне, але завжди залишається стабільним.

"КО": Чи планується впроваджувати щось нове в 2002 році?

В.Б.: Ми збираємося зробити багато що. Одна з реорганізацій – це розбити торговельну площу для книг на тематичні рубрики. Зараз у нас у цьому плані деяка мішанина, але наступного року окремо будуть підручники, окремо – книги для дітей тощо. Крім цього ми плануємо змінити дизайн підземної площі: по-перше, покриття підлоги замінити керамікою, щоб ми стали схожі більше на магазин, ніж на підземний перехід; по-друге, встановимо нове європейське обладнання (з сучасного, більш модного, матеріалу – скла й пластику). Також планується збільшити рекламну площу.

"КО": Чи в "Світі книги" планується розширювати торговельну площу для торговців саме книгою, або супутніми товарами, або товарами, що не мають відношення до книг?

В.Б.: Що стосується відділів, які займаються продажем компакт-дисків, я думаю, з ними все різко зміниться після прийняття, врешті-решт, Верховною Радою Закону про інтелектуальну власність. Той, хто продає неліцензований продукт, потрапить у складну ситуацію і, скоріше всього, звільнить місце, яке займуть інші великі й більш серйозні підприємства, що будуть пропонувати покупцям якісний товар.

Відділи, що продають одяг, взуття й інші товари, мають свою внутрішню стратегію зміни асортименту. Я як директор торговельного комплексу в їх справи намагаюся не втручатися.

"КО": Чи планується збільшення книжкових торговельних площ у Києві або взагалі по Україні? Якщо так, то чи може бути задоволена така велика пропозиція книг досить невеликим попитом із боку громадян? Чи, можливо, попит зростає?

В.Б.: Я не можу з упевненістю сказати нічого з приводу розширення торговельних площ щодо книг. Звичайно, ми б досить швидко і оперативно прореагували на зрушення в прийнятті законів із пільгами для видавців і книготорговців, але, за всіма ознаками, про це не можна нічого з упевненістю сказати. А попит на книги в Україні завжди був і залишається високим.

"КО": Який взаємозв'язок є між рекламою "Світу книги" і попитом та пропозицією? Чи виправдалися відповідні витрати на рекламу?

В.Б.: Так, ми задоволені своєю рекламою, тим більше, що всі наші гасла й тези ми виконали. В 2002 році реклама "Світу книги" стане ще більш агресивною в позитивному сенсі цього слова. Також ми плануємо зробити якомога кращими торговельні майданчики, поліпшити їх для зручності як покупців, так і продавців.

Інтерв'ю провела Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"