журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

Розвиток «Квадрату» та скора поява «Метрограду»

Менеджмент торговельного комплексу "Світ книг", що розташувався під площею Слави, не любить, коли його дітище називають "базаром": який же тут базар – є дах над головою, чисто, світло, затишно... Базар – то Петрівка. Однак і книжковим універмагом його не назвеш. Величезна кількість незалежних торговців, хаотично розташованих, із різноманітним асортиментом, роблять пошук конкретної книги заняттям непростим, хоча, може, чимось цікавим.

"Світ книг" все більше нагадує розважальний комплекс, серцем якого є книга. Окрім книги тут можна знайти безліч "навколокнижкової" продукції: ліцензійні та неліцензійні CD, журнали, газети, комп'ютери та аксесуари до них, подарунки, мобільні телефони, навіть одяг.

Для багатьох наших читачів похід на площу Слави став чимось на зразок щонедільного ритуалу. Вони мають свої улюблені точки, що спеціалізуються на тій чи іншій літературі, знають продавців, із якими можна обговорити новинки, врешті-решт просто "потусуватися".

Ті ж, хто з іншого боку прилавку – видавництва та книготорговельні організації – не втомлюються жалітися на високу орендну плату, надзвичайно великий розрив між рівнем відвідування в будні та на уїк-енди, комусь досі здається, що окупити присутність на "Квадраті" неможливо, а наявність торговельного місця пояснюють, скоріше, питанням престижу.

"Світ книги" програє Петрівці і в асортименті, і в цінах. Однак він, безперечно, знайшов власне обличчя і полюбився багатьом киянам.

Можливо, керівникам комплексу варто чіткіше визначитися з пріоритетами своєї діяльності – розвиток книжкової торгівлі чи "навколокнижкової інфраструктури". Якщо на першому місці стоять книги, то тоді треба робити кроки стосовно проведення літературно-мистецьких подій, варто було би провадити гнучкішу політику щодо книготорговців, врешті-решт, аналізувати причини популярності Петрівки та вживати дій, аби спрямувати величезний потік книголюбів до себе.

Тим більше, що конкуренція на ринку торговельних комплексів у наступному році посилиться.

Ми маємо на увазі, щонайперше, відкриття "Метрограду".

Представники нового комплексу, який розташується під вулицею Великою Васильківською, заявили, що частину торговельних площ буде віддано під книги і що вже укладено відповідні угоди з найбільшими видавництвами та книготорговельними організаціями. Найголовніша перевага "Метрограду" – місцерозташування. Відрізок Великої Васильківської між станцією метро Льва Толстого та Бессарабкою, дійсно, улюблене місце для прогулянок киян у вихідні дні та запруджене людьми у будні.

Проте, тим часом "Метроград" демонструє невиразну та короткозору політику. Це стосується постійних переносів дати відкриття без жодних пояснень.

Доходить до курйозів – редакція журналу "Книжковий огляд" була запрошена на прес-конференцію з нагоди відкриття "Метрограду", а коли кореспондент зателефонував за підтвердженням дати прес-конференції, йому в досить грубій формі "пояснили", що мовляв, "ви що, не бачите – ще рано проводити прес-конференції". Дійсно, на момент написання цього матеріалу на Великій Васильківській можна було спостерігати купи будматеріалів та посилені будівельні роботи.

Те, що "Метроград" не встигає відкритися до обіцяних дат – то не дивина. Дивно, що прогулюючись Великою Васильківською, ви спостерігатимете щедру рекламу під гаслом "Метроград" – зустрінемося у листопаді". За такої безграмотної PR-політики неминуче виникають хвилювання, щонайперше, в інвесторів, адже кілька місяців тому "Метроград" залучав інвестиції, у тому числі приватних осіб, для добудови торговельного комплексу.

Окрім "Метрограду" у Києві готуються до відкриття це ціла низка нових торговельних майданчиків, зокрема, під Майданом Незалежності. Планується побудова нових – під Львівською площею та в інших місцях. Не виключено, що в кожному з них буде відкрито книжкові секції, а значить, книга знаходитиме все нові й нові місця зустрічі з читачем.

Далі читайте коротке інтерв'ю з керівником торговельного комплексу "Світ книг" Валентином Буцько, який розповість про деякі зміни, що відбудуться у цьому комплексі найближчим часом.

 
© агенство "Стандарт"