журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

Перша книгарня європейського рівня з'являється у центрі столиці України

Здійснюється, нарешті, мрія київського голови Олександра Омельченка: на Великій Васильківській – у самісінькому центрі Києва, у двох кроках від Хрещатика – відкривається книгарня європейського рівня. Добре, уточнимо, – "майже європейського". Книгарня, за яку не доводиться червоніти.

"Сяйво" має складну долю. Це одна з небагатьох культових для київської інтелігенції книжкових точок, що втрималася на плаву в бурхливих водах ринку. Однак навіть величезного бажання недосить, коли бракує коштів, коли ситуація вимагає нових підходів до ведення справи, коли усі сусіди – дорогі бутіки, що ласо поглядають на приміщення у "стратегічному" місці. У цьому випадку найкраще – серйозний інвестор, який має на меті працю на майбутнє, а не лише заради короткострокового зиску.

Це має бути інвестор "від книг", який знає ринок і хоче розвивати його, маючи відповідні кошти, а головне, відповідний досвід.

"Сяйво" знайшло такого партнера. Майбутнє покаже, що з того вийде. Та вже сьогодні зрозуміло, що у тих, хто лишився у центрі – у "Медичної книги", у "Знання", у "Планети", у "Мистецтва" та небагатьох інших – немає іншого виходу, як працювати по-новому. Інакше викуплять (або просто виженуть) і перепрофілюють. Адже це закони ринку.

З іншого боку, приклад "Сяйва" – показовий. Сподіваємося, що зміни торкнуться й інших книгарень у Києві і не лише у ньому. Ще кілька років тому в столиці не було жодного кінотеатру світового рівня. Потім з'явився один. Ціни на квитки були високі, але люди ходили подивитись нове кіно на величезному екрані та з чудовим звуком. Потім відкрили ще один, потім – ще... Посилено ремонтують приміщення "старих" кінотеатрів, що їх споруди розташовані в найбільш людних точках міста. Можливо, й книготоргівля піде таким шляхом?

Книготоргівля може й мусить бути прибутковою. Як, наприклад, у далекій Японії.

В українських книгарнях у столиці України можуть цілком нормально продаватися українські книжки. Як, наприклад, у Львові.

Читайте далі репортажі наших кореспондентів щодо стану книгарень у Токіо, Львові, Феодосії.

 
© агенство "Стандарт"