журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНФРАСТРУКТУРА

РИНОК РУКОПИСІВ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2001

10 НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ КНИЖКОВОГО РИНКУ 2001 р.

Поява книжкової реклами на телебаченні

Замружте очі і запитайте себе, із чим або з ким ви асоціюєте ім'я Роксолана?

А). З нашою славетною співвітчизницею? Б). З телесеріалом про неї? В). З відомою квітково-косметичною фірмою? Г). З мінеральною водою? Для тих, хто вибрав варіанти Б-Г, повідомляємо: ви – жертва телереклами. Утім, ми також. Хоча телевізор не лише привчив нас до фіолетових корівок із написом "Мілка", але й нагадав про безсмертний твір Павла Загребельного "Роксолана", що його видало й активно рекламує на телеканалі "1+1" "Фоліо".

Здається, досі це було просто неможливо – загальнонаціональна телереклама книжки. Особливо, коли йдеться про класичну річ, та ще й українською мовою. Проте "Фоліо" доводить, що книжки можуть і мають рекламуватися на ТБ.

Харків'яни взагалі люблять експериментувати, плисти проти течії. Одними з перших вони створили книжковий клуб і почали продавати книжки через поштові відділення. Одними з перших вони спробували організувати телемагазин. І от зараз вони доводять: українська класика – цілком вигідний товар, якщо його грамотно "розкручувати" і грамотно продавати.

"Фоліо" може собі дозволити телерекламу. Книжки "Фоліо" з'являються одразу після виходу з друку в тисячах точок продажу по всій Україні. А наявність товару "на відстані протягнутої руки" – це принципова передумова для того, аби телевізійна реклама була ефективною.

Є ще один аспект, про який варто згадати: телебачення може зробити популярним ті речі, які в контексті шкільної програми здавалися нудними й абсолютно нецікавими. Телебачення, врешті-решт, може сформувати міф. Про героїв та злодіїв, про попелюшок та принцес. А це складова нашого самоусвідомлення, частина ідеології і культури.

Докладніше про розвиток книжкової телереклами розповідає далі директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

 
© агенство "Стандарт"