журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕМА НОМЕРА

ТЕНДЕНЦІЇ

МАРКЕТИНГ

КРУПНИМ ПЛАНОМ

ПРОЕКТИ

IНФРАСТРУКТУРА: КНИГАРНІ

ЦІНИ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2001

ПРОЕКТИ

Організаційна поведінка

Наприкінці 2001 року видавництвом "Основи" було випущено в світ книгу "Організаційна поведінка", в якій системно розглянуто різноманітні психологічні, соціальні, культурні, національні та інші фактори, що впливають на поведінку керівників і підлеглих, а відтак – на ефективність роботи організацій. Розповідається про сучасні теоретичні підходи та передову практику організації праці, її оплати, стимулювання працівників і багато інших цікавих речей.

Випуск книги, присвяченої всім цим проблемам, з безліччю прикладів кардинальних змін і зрушень у відомих в усьому світі організаціях для покращення атмосфери у колективі, книги, яка до того ж якісно перекладена українською мовою, – це визначна подія у книговидавничій справі України. Це видання стане у пригоді будь-якій людині, яка хоч раз у житті знаходилась у конфліктній ситуації з начальством або з підлеглими; особливо актуально це на пострадянському просторі, де такі предмети, як культура поведінки, етичні норми і взаємини між працівниками на різних щаблях структури організації, лише розвиваються і багатьом просто невідомі, й непорозуміння трапляються на кожному кроці. Негаразди в особистому житті, пригніченість, відсутність свободи слова, страх перед втратою роботи з боку підлеглих і тиранія, або, навпаки, невпевненість

із боку керівників нерідко призводять до поганого ведення справ, нервових стресів і, як наслідок, до психологічних зривів, моральної дезорієнтації, поганого виконання службових обов'язків.

Як приклад наведено такий випадок. В одній відомій великій американській фірмі було проведено таку кампанію: кожен працівник мав змогу будь-коли анонімно зателефонувати третій стороні і сказати все, що думає про свою організацію; після дослідження змісту цих розмов керівники були просто вражені ставленням своїх підлеглих до роботи (одні помічали, що годинник в їдальні йде неправильно, інші критикували систему оплати праці), коротше кажучи, багато хто нервувався через те, чого решта навіть не помічала. Через все це траплялися непорозуміння, конфлікти, агресія. Завдяки анонімним дзвінкам керівництво змогло усунути багато недоліків у роботі своєї організації.

Кожний розділ підручника супроводжується реальними фактами з буденного життя і організації поведінки працівників багатьох підприємств світу. Так, можна дізнатися, що в США є телефонна компанія, яка зветься "Мені байдуже"; що на деяких заводах для робітників, які працюють у нічну зміну, діє спеціальний графік циклічних змін в роботі, що допомагає їм не засинати вночі; що на деяких підприємствах є курси для службовців, де вивчають різноманітні предмети: від того, як вести свою чекову книжку, до того, як спілкуватися з глухонімим шефом мовою знаків, а уроки з оклеювання стін шпалерами, харчування і дієти тощо є дуже популярними (не варто говорити, що бажаючих працювати в цій організації – чимала черга).

У колективі все грає величезну роль, на особистісному рівні це може бути конфлікт поколінь, культура різних національностей або сексуальні домагання на роботі, а на рівні групи працівників – лідерство окремих суб'єктів, прагнення до влади, просування і кар'єризм тощо.

Величезний обсяг інформації вміщено на більш ніж 700 сторінках якісного друку, крім того, книга має досить великий формат (84х108/16).

Підручник проілюстровано наочними таблицями, графіками, схемами та малюнками до багатьох прикладів організації окремого підприємства (рівні конфліктів в організаціях, модель влади працівника нижчого рівня, особиста відкритість при міжособистісному спілкуванні та ін.), а також наведені дані по кількох країнах. Після кожного розділу подано орієнтовні питання для обговорення, ключові слова та поняття, що було використано тут, а також тестові завдання "Погляд у себе", що дозволять визначити стан справ у власній організації.

Підручник складається з вступу та трьох основних частин: особистісні процеси, групові і міжособистісні процеси, організаційні процеси; у книзі також є вступ до організаційної поведінки, додатки (підходи і методи вивчення організаційної поведінки), підсумкові приклади, алфавітний покажчик і Internet Organization Index.

Книгу "Організаційна поведінка" видано за фінансової та експертної підтримки Міжнародного фонду "Відродження" в рамках спільної програми з Центром розвитку видавничої справи Інституту відкритого суспільства – Будапешт.

Підручник розроблено для викладачів та студентів управлінських спеціальностей, керівників підприємств та організацій, всіх тих, хто прагне навчитися робити клімат у своєму колективі найоптимальнішим для продуктивної праці.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"