журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕМА НОМЕРА

ТЕНДЕНЦІЇ

МАРКЕТИНГ

КРУПНИМ ПЛАНОМ

ПРОЕКТИ

IНФРАСТРУКТУРА: КНИГАРНІ

ЦІНИ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2001

ТЕНДЕНЦІЇ

Книги в Росії занадто дешеві

Книжковий ринок легко збільшити не менш ніж
у півтора раза в грошовому вираженні, якщо
книговидавці звернуть особливу увагу на такий
тип свого читача, як середній клас.

Як свідчить осіння хвиля дослідження "Стиль життя середнього класу, 2001/02" ("Експерт", група Monitoring.ru), середні росіяни читають багато і з задоволенням. Бібліотека звичайної родини середнього класу налічує біля 440 книг. Приблизно половина їх була придбана уже в дев'яності роки, тобто не можна сказати, що бібліотеки ці – спадщина радянської спокійної епохи.

З відповідей респондентів впливає, що протягом року типовий середній росіянин купує п'ятнадцять книг. Це означає, що весь російський середній клас за рік розкуповує приблизно 150 млн. книг, займаючи близько 60% книжкового ринку.

Половина опитаних вважає, що книги сьогодні дешеві. Цю дуже приємну для книговидавців тезу підтверджує і зіставлення відповідей на питання: "Скільки ви витрачаєте на книги сьогодні?" і "Скільки ви готові витратити в принципі?". Поточні витрати на книги складають у середньому $40 на рік на кожну родину, а середня ціна однієї книги – приблизно 80 крб. за примірник. Витрачати ті ж громадяни готові у два з половиною рази більше – у середньому, $100 на родину.

Цей приріст, звичайно, може піти на збільшення числа покупок, але оскільки і так купують чимало, варто говорити про готовність мати більш дорогі й одночасно більш якісні книги. Тобто книгопродавці без особливого для себе ризику можуть збільшити ціни на призначені для представників середнього класу книги і дозволити собі витрачати більше зусиль і коштів на їх видання.

За матеріалами журналу "Експерт"

 
© агенство "Стандарт"