журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕМА НОМЕРА

ТЕНДЕНЦІЇ

МАРКЕТИНГ

КРУПНИМ ПЛАНОМ

ПРОЕКТИ

IНФРАСТРУКТУРА: КНИГАРНІ

ЦІНИ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2001

ТЕНДЕНЦІЇ

Електронні книги все більше продаються в світі

Amazon вІдкриваЄ магазин

електронних книг

У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

Англійське відділення компанії Amazon (http://www.amazon.com) робить перші кроки в секторі електронних книг, відкривши нову книгарню в співробітництві з компанією Adobe (http://www.adobe.com). Його клієнти одержать можливість "зкачувати" книги прямо з веб-сайта замість того, щоб замовляти друковану версію.

Новий магазин є розвитком сервісу Amazon.com e-Book, що запущений у квітні цього року. На його веб-сайті будуть представлені сотні книг у форматі PDF найрізноманітніших жанрів, починаючи від бізнес-літератури і закінчуючи дитячими книгами. А в подальшому Amazon планує відкрити подібні магазини на своїх веб-сайтах у Німеччині та Японії.

Як американський, так і англійський веб-сайти прагнуть розвивати свої послуги і не обмежуватимуться лише он-лайновим продажем книг. Так, англійський підрозділ нещодавно уклав партнерську угоду з компанією Virgin (http://www.virgin.com) і заснував електронний магазин вин. Розширення бізнесу і поява нових сервісів пов'язані з прагненням Amazon вийти на рівень прибутковості протягом останнього кварталу цього року.

Yahoo! поЧинаЄ торгІвлю

електронними книгами

Боротьба за ринок електронних книг розгорнулася з новою силою після того, як інтернет-портал Yahoo! підписав угоду з чотирма провідними видавничими будинками. Тепер Yahoo! розраховує пропустити через себе частину продажів таких фірм, як Penguin Putnam, Simon & Schuster, Random House та Harper Collins.

Електронні книги складають дуже незначну частку сьогоднішнього ринку книг. Однак і традиційні видавничі фірми, й он-лайнові продавці очікують серйозного росту цього напрямку. І Amazon.com (http://www.amazon.com), і Barnes & Noble уже ведуть продаж електронних книг.

Однак реакція фондового ринку у відповідь на звістку про угоду Yahoo! виявилася не настільки оптимістичною. Акції компанії упали на $1,08 – до $10,62, а в якийсь момент і взагалі досягли найнижчого за останні 52 тижні показника – $10,53 за акцію.

Наслідком такої співпраці з видавцями буде репрезентація на Yahoo! всіх категорій книг, включаючи бестселери, детективи, трилери, романи про кохання, наукову фантастику, довідники, підручники, путівники і бізнесову літературу. Ця угода надала видавцям можливість працювати на нейтральній території і налагоджувати прямі контакти з покупцями он-лайнових видань.

Цікаво, що цим своїм кроком компанія Yahoo! вступила в конкурентну боротьбу із сайтом barnesandnoble.com, який є законодавцем мод у продажі електронних книг. Barnesandnoble.com відкрив власний он-лайновий магазин електронних книг разом із Microsoft понад рік тому.

Компанія Amazon.com, піонер книжкової інтернет-торгівлі, у листопаді 2000 року також відкрила на своєму сайті секцію електронних книг. А в квітні цього року Amazon та B & N уклали угоди, що показують, наскільки серйозно вони ставляться до електронних книг.

Проте, на думку спостерігачів, угода, укладена Yahoo!, – лише маленький крок для цієї компанії, яка зараз докладає максимум зусиль, щоб диверсифікувати свою діяльність і зменшити залежність від он-лайнової реклами.

За матеріалами Інтернету

 
© агенство "Стандарт"