журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕМА НОМЕРА

ТЕНДЕНЦІЇ

МАРКЕТИНГ

КРУПНИМ ПЛАНОМ

ПРОЕКТИ

IНФРАСТРУКТУРА: КНИГАРНІ

ЦІНИ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2001

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Мирослав Сивицький на дозвіллі

Віднедавна в Україні стало проводитися багато конкурсів для авторів-початківців "легкого" жанру.
Не залишився осторонь цього процесу і харківський "Клуб сімейного дозвілля". Мета "Конкурсу авторів-початківців" – просування українських письменників, а також популяризація сучасної української белетристики.

За задумом "Клубу сімейного дозвілля", конкурс проходитиме в декілька етапів, кожен з яких продовжуватиметься 2 роки. Раз на три місяці підбиваються проміжні підсумки конкурсу. Після першого етапу, рукописи на який приймалися до 1 липня 2001 року, було видано книгу його призера Мирослава Сивицького "Жартівники". Другий проміжний етап закінчується 15 грудня цього року.

На "Конкурсі авторів-початківців" розглядаються твори українською або російською мовами, а також мовами національних меншин, якщо вони супроводжуються літературним українським чи російським перекладом. Обсяг рукопису не повинен перевищувати 10-12 авторських аркушів (в одному авторському аркуші – 40 тис. друкованих знаків). Отже, першою вийшла саме українська книга, хоча більшість читачів очікувала виходу російськомовної продукції. Її автор, 27-річний мешканець Тернопільської області, виріс у сільській родині, зараз працює монтером на залізниці, хоча з юності займався кореспондентською діяльністю, відвідував літературне об'єднання "Пролісок".

Журі конкурсу складається з п'яти осіб. Його голова – Андрій Курков (відомий письменник і кіносценарист), члени журі – Костянтин Родик (літературний критик, журналіст, видавець, головний редактор газети "Книжник-REVIEW"), Лесь Герасимчук (відомий поет, журналіст, перекладач, автор багатьох поетичних збірок), Іван Андрусяк (знаний український критик, письменник, журналіст, автор кількох поетичних збірок), Микола Рябчук (провідний український літературний критик, письменник, журналіст, автор п'яти книг). Про початок конкурсу авторів-початківців і склад журі було оголошено на прес-конференції 21 лютого 2001 року в Інформаційній агенції УНІАН.

Основна винагорода за перемогу в конкурсі – видання твору окремою книгою коштом "Клуба сімейного дозвілля", крім того, це видання буде поширюватися через клубну систему. Призери проміжних етапів отримають грошові відрахування в розмірі 4% від проданого через клубну систему накладу і 10% від роздрібного продажу. Після випуску 7 книг, що перемогли на проміжних етапах конкурсу, шляхом анкетування серед членів "Клубу сімейного дозвілля" обирається твір, який отримає "Приз симпатій читачів", – це додає два додаткових голоси "за" при фінальному підведенні підсумків. Сума, підготована для головного переможця, становить 30 тис. грн.

Отже, конкурс є (в Україні їх на сьогоднішній день проводиться не так мало, як іноді стверджують песимісти). Винагорода за працю письменника також є. Є й час для написання авторами творів і для просування обдарованих початківців, яких "Клуб сімейного дозвілля" буде всіляко підтримувати. Дерзайте, початківці, сміливі і непересічні, творіть для нас, простих українських читачів. На першому етапі переміг Мирослав Сивицький, майбутнім переможцем може бути один із нас.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"