журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕМА НОМЕРА

ТЕНДЕНЦІЇ

МАРКЕТИНГ

КРУПНИМ ПЛАНОМ

ПРОЕКТИ

IНФРАСТРУКТУРА: КНИГАРНІ

ЦІНИ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2001

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Проблема конфлікту між західною та східною цивілізаціями не обминула і Міжнародний книжковий ярмарок у Франкфурті

Надзвичайно корисний досвід для книговидавців – участь у різноманітних фахових виставках. Цього року на Міжнародному книжковому ярмарку в Франкфурті-на-Майні (Німеччина) усі бажаючі також мали шанс представити свої надбання.

В ярмарку взяли участь понад 6,7 тис. видавництв зі ста країн світу. Лише 40 учасників відмовились представляти свою продукцію, пов'язуючи своє рішення з можливою небезпекою перельоту до Франкфурта, адже найвідоміший у світі книжковий ярмарок відкрився вже після терористичних актів у Сполучених Штатах Америки. Серед такої великої кількості учасників Німеччину представляло 2,4 тис. книжкових видавництв, Росію – 70. Що ж до участі України, то, на думку деяких спостерігачів, наша країна могла б ретельніше підготуватися, аби не відлякувати глядачів від свого стенда.

Кількість учасників франкфуртського Міжнародного книжкового ярмарку залежала від їхньої спроможності сплатити за місце. Проте, як завжди, можна було скористатися певними пільгами. Наприклад, російське видавництво "Просвещение" бере участь у подібних заходах як член Європейської асоціації книговидавців учбової літератури, і йому презентація продукції на колективному стенді обходиться значно дешевше.

За час роботи на ярмарку побувало 300 тис. відвідувачів, у тому числі 10 тис. журналістів із різних країн.

Організатори заходу і цього разу всіх вразили. На стендах можна було побачити близько 400 тис. книг різної тематики. Центральне місце в експозиції займала Угорщина, яку представляло 80 видавництв. Офіційним гостем цьогорічного ярмарку була Греція.

Підвищений інтерес був виявлений до літератури про іслам, Близький Схід та військову історію в цілому. Певно, таку ситуацію можна пояснити політичною обстановкою у світі, загостренням одвічного конфлікту між Заходом та Сходом. "11 вересня 2001 року" – під такою назвою була презентована книга, яку написали знані американські письменники Тоні Моррісон, Джон Апдайк, Пол Остер, а також інші автори, у тому числі студенти Нью-Йоркського університету, розташованого на Манхеттені. Частина прибутку від продажу книг буде спрямована на благодійну діяльність.

Щодо літератури, пов'язаної з другою світовою війною, то велике зацікавлення викликала книга професора історичних наук Бременського університету Лотара Махтана "Таємне життя диктатора". Автор, спираючись на деякі факти з життя Гітлера, намагається пояснити його вчинки, що стали фатальними для всієї Європи.

Новинками на ярмарку були книги "Політична біографія", що вміщувала нариси про Миколу ІІ, Петра Столипіна, Володимира Леніна; "Поселення німців Росії"; мемуари Бориса Єльцина, перекладені німецькою.

Окреме місце було виділене CD-rom, відео- та програмному забезпеченню. А от електронні книги, що останнім часом стали предметом чисельних розмов і, навіть, призвели до гучного скандалу та арешту російського програміста Дмитра Склярова, цього року на ярмарку представлені не були.

Безсумнівно, презентація великої кількості різнопланової літератури, обмін досвідом у видавничій справі є дієвою рушійною силою для подальших здобутків. "Отакі-то, панове, кльоцки".

Вікторія Падалко

 
© агенство "Стандарт"