журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕМА НОМЕРА

ТЕНДЕНЦІЇ

МАРКЕТИНГ

КРУПНИМ ПЛАНОМ

ПРОЕКТИ

IНФРАСТРУКТУРА: КНИГАРНІ

ЦІНИ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2001

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Альтернативна поезія – барикада на шляху «шароварної» культури

23-24 листопада в арт-клубі "Остання барикада" відбувалися презентації збірок поезій сучасних українських авторів. Усі дійства проходили у рамках фестивалю "Чуммова культура" під проводом Чільної української молодіжної мистецької агенції (Чумма), яка займається вирішенням конкретних проблем молодіжного мистецького життя.

Про "Останню барикаду" – такий собі осередок українства з живою музикою, авторськими вечорами, театральними виставами, літературними читаннями та художніми виставками – друзі розповіли десь місяць тому. 23 листопада у клубі до уваги присутніх було представлено декілька збірок: "Антологія поезії 90-х років", "Протизначення" та "Антологія поезії 80-х – 90-х років".

У "Протизначенні" зібрано витвори дев'яти українських поетів. А для зацікавлення іноземної публіки нашою рідною поезією вірші перекладено англійською мовою.

Що ж до "Антології поезії 80-х – 90-х років", то вона нагадує групове фото. Вісімнадцять авторів дозволили проникнути в свої думки та мрії через власні вірші.

За словами Олеся Донія, вісімдесяті – дев'яності роки були одним із пікових підйомів в українській літературі, тому не можна залишати цей феномен поза увагою. Вісімдесяті просякнуті іронією та самоіронією, тоді як у дев'яностих це вже відвертий сарказм, як вважає Тетяна Доній. До презентованих збірок увійшли перлини альтернативної поезії. Проте, підбираючи вірші, укладачі видання керувалися скоріше принципом особистої дружби, хоча і не залишили поза увагою інших молодих талановитих поетів.

Під час презентації збірок Сергій Пантюк, Роман Скиба, Юрко Позаяк, Андрій Бондар, Ростислав Мельників та Галина Крук читали свої старі та нові вірші, ділилися спогадами. Поезію Вадима Коваля, який загинув в автокатастрофі, читав його друг Сергій Пантюк. Після смерті Вадима його товариші видали книгу "Закоханий падре", до якої ввійшли всі віднайдені твори поета.

Особисто мене вразила жіноча поезія Галини Крук, її інтимна лірика. Лагідні, ніжні слова, "ласощі, любощі, лінощі" переплітають вірші Галини.

Суботнього сніжного вечора 24 листопада відбувалася презентація книги "Істина і мед" Андрія Бондара, Петро Мідянка дивував нас усіх своєю поезією. Юрій Іздрик, калуський поет, прозаїк та культуролог, презентував чергове напрацювання концептуального журнального проекту "Четвер", переглянувши який, я знайшла нові публікації Юрія Андруховича, Світлани Пиркало та інших сучасних українських авторів.

Презентації та літературні читання проходили на тлі виставки Уляни Мельникової та Валерія Бондара. Картини представляли собою крейдяну пастель та комп'ютерну графіку. Бажаючі могли придбати будь-яку роботу для своєї колекції.

Упродовж цих двох днів справжня українська музика груп "Рутенія", "Калєкція", "Мертвий півень", "Вій" та "Перлина степу" завершувала літературні читання.

Тому з упевненістю кажу, що така неординарна подія, як презентація збірок альтернативної поезії, зацікавила як справжніх українських літературоманів, так і любителів.

Вікторія Падалко

 
© агенство "Стандарт"