журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПОДІЯ

ТЕМА НОМЕРА

ЗАКОНОДАВСТВО

ПРОЕКТИ

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

МЕНЕДЖМЕНТ У ВИДАВНИЦТВI

ОГЛЯД РИНКУ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2001

ПРОЕКТИ

Новий веб-портал «Києво-могилянки»

Вереснева зустріч зі Львовом була теплою і багатою на цікаві зустрічі. Власне, саме це спілкування і було тим, заради чого проводився VIII Форум видавців. Можливо, були й інші досягнення, але для мене – пересічного читача – вони залишилися такою ж таємницею, як і сам Форум для переважної більшості українських читачів (якщо їх ще можна назвати українськими за умов абсолютної переваги російської продукції). От саме на цьогорічному Форумі відбулася презентація проекту студентів Національного університету "Києво-Могилянська академія" "Українське книговидання".

Як розповів керівник проекту, студент правничого факультету НаУКМА Богдан Березенко, метою є зібрання якнайповнішої інформації про книги, що видаються в Україні зараз чи вийдуть у світ найближчим часом. Для цього був створений веб-портал, на якому мають розміщуватись такі відомості:

1) інформація про книги (за умови підтримки стандарту NUP), що складається з назви книги, прізвища автора, назви видавництва, року видання, ISBN, англійської версії цих даних, анотації та відсканованої обкладинки книги (gif, bmp, jpg), також передбачена можливість указати кількість сторінок та вартість книги;

2) інформація про саме видавництво, аби з окремої сторінки на сайті можна було дізнатися про його адресу, телефон, e-mail, іnternet-адресу, ім'я директора; важливою для користувачів сайту є інформація про те, де можна придбати чи прочитати книгу, тому передбачено розміщення адрес книгарень та бібліотек, з якими співпрацює видавництво;

3) веб-портал містить сторінку з анотаціями та зауваженнями студентів НаУКМА стосовно нових книг; для цього, щоправда, необхідно надіслати один примірник на адресу Наукової бібліотеки НаУКМА (04070, Київ-70, вул. Сковороди, 2). У рамках проекту планується проведення цікавих зустрічей з поетами та письменниками. До речі, у жовтні відбудеться віртуальна зустріч з поетом Олександром Коржем, студентом НаУКМА, лауреатом премії "Смолоскип" 2000 року.

Адреса сайту проекту "Українське книгодрукування": www.library.ukma.kiev.ua/

books. Окрім інформації, про яку йшла мова вище, можна також переглянути сторінку, де розміщені оновлені дані про найновіші видання.

Наостанок варто додати, що завдяки підтримці з боку адміністрації НаУКМА розміщення матеріалів на сайті для видавців є безкоштовним. І якщо у вас вистачило терпіння дочитати до кінця, знайте, що студенти НаУКМА дуже вам вдячні і сподіваються, що спільними зусиллями можна допомогти зустрітися українському читачеві з українською книгою.

Олена Грибенко

 
© агенство "Стандарт"