журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПОДІЯ

ТЕМА НОМЕРА

ЗАКОНОДАВСТВО

ПРОЕКТИ

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

МЕНЕДЖМЕНТ У ВИДАВНИЦТВI

ОГЛЯД РИНКУ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2001

ПРОЕКТИ

Усі у гості до пса! Зеленого

Новий Інтернет-проект www.greenpes.com маЄ на метІ наситити Інтернет украЇнською лІтературою

Інтернет-книгарню www.greenpes.com було засновано 5 жовтня 2000 р. у рамках проекту "Книгоноша" Київською продюсерською агенцією "Зелений пес", керівниками і засновниками якого є брати Віталій та Дмитро Капранови. Ця книгарня була створена, скоріше, для іміджу – аби йти в ногу з бурхливими подіями часу та технічним прогресом. Рік тому Інтернет знаходився у зародковому стані, важливим було просто з'явитися у Мережі, "зайняти ділянку", дочекатись розквіту і тоді вже не пасти задніх.

Цей час, на думку Віталія Капранова, ще не настав, але через півроку може бути вже запізно, і тому незабаром greenpes поступово почне зазнавати змін та перетворень. Створюючи сайт, брати чули звідусіль, що бізнесу з цієї ідеї не буде: по-перше, тому, що СНДівський Інтернет є повністю російськомовним (а greenpes торгує виключно україномовними книжками, окрім однієї англомовної); по-друге, що Інтернетом користуються здебільшого "комп'ютерщики", які цікавляться лише своєю спеціальною літературою; хіба що можна розраховувати на замовлення від діаспори (з цим сегментом покупців не склалося майже зовсім через розбіжності в електронних платіжних системах, а якщо відправляти поштою, то за рахунок поштових послуг книжка виходить утричі дорожча).

За даними статистики, продаж безпосередньо через greenpes складає лише 2% від загальної реалізації книжок агентства.

Технічно й матеріально заснувати сайт було дуже легко, до того ж і зараз ним опікуються ті самі люди, що працюють над "Книгоношею"; техніка вже була, база розсилки також. Зараз анотації до книжок пишуть наймані працівники, як правило, студенти та аспіранти-філологи.

Розвиток Інтернету та бізнесу в Україні прямо залежать від загального економічного розвитку держави. У нас не було інтернет-буму, коли кожна компанія прагнула репрезентувати себе в Мережі, як це відбувалось у Росії. Але на відміну від РФ, каже Віталій Капранов, будувати інтернет-піраміди, які далі не без шкідливих наслідків зазнають краху, в Україні не стануть через традиційну інертність та ментальну пасивність нації. Будемо сподіватись, що так і станеться. Зараз в Україні нараховується 500 тис. інтернет-користувачів; звичайно, це замало, щоб зватись великою аудиторією, але вона стрімко зростає, про що свідчать популярність численних інтернет-кав'ярень, клубів та нещодавня поява в столиці кабін для користування Інтернетом, які встановила компанія CMS у деяких поштових відділеннях.

Інтернет-книгарня – це реальна можливість, наприклад, запорізького видавництва "Дике поле" продавати свої книжки ліцею, який знаходиться у місті Очаків Миколаївської області з населенням лише у 15 тис. осіб, проте має змогу робити замовлення через Мережу.

"Зелений пес" співпрацює з усіма видавництвами України і має за мету, щоб кожна книжка, яка надрукувалась у країні, негайно з'являлась на сайті, і покупець міг би не лише побачити її у хіт-параді новинок, а й замовити й придбати. Далеко не всі видавництва мають свої сайти, а greenpes пропонує (безкоштовно!) створювати для них окремі сторінки, де вони зможуть розмістити будь-яку інформацію про себе та свої видання.

Як висловився один із братів: "Наші прибутки ще попереду, і не за рахунок збільшення ціни, а внаслідок зростання кількості клієнтів". І тому greenpes буде активно розвиватись, тим самим сприяючи загальному пожвавленню інтернет-бізнесу. Зараз головною відмінністю цієї інтернет-книгарні є те, що, як вже зазначалось вище, асортимент її на 99,99% складається з україномовних книжок. До речі, на сайті представлено приблизно 1 тис. назв (саме цю кількість керівництво вважає оптимальною), репрезентовані майже усі видавництва України, діє докладний рубрикатор, щомісяця створюються хіт-паради 10 найкращих видань та новинок (інтернет-користувачі обожнюють усе нове); якщо ж кількість книжок буде занадто великою (5, 10, 20 тис. назв), то це вже буде "братська могила", тобто деякі книжки клієнт не те що не буде купувати, а й ніколи і не побачить.

Ще однією відмінністю greenpes є те, що до ціни, яку ви бачите на екрані, вже включені поштові/кур'єрські витрати. Отже, якщо ви живете не в столиці і замовляєте книжку післяплатою, то на пошті додатково не будете сплачувати за пересилання бандеролі, пакування тощо. Регіональних обмежень продажу в greenpes немає. Незабаром можна буде здійснювати оплату за допомогою електронних карток. Націнка на книжки до відпускної ціни видавництва складає 30-40%; якщо порівнювати вихідну ціну із ціною в звичайному магазині, то вона виходить однакова. Але сенс користуватись послугами Інтернету все одно є: із розвитком сайту можна буде не лише дізнатись про параметри книжки, вартість, зміст, але й почитати рецензії відомих осіб, уривки самого твору тощо.

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"