журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПОДІЯ

ТЕМА НОМЕРА

ЗАКОНОДАВСТВО

ПРОЕКТИ

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

МЕНЕДЖМЕНТ У ВИДАВНИЦТВI

ОГЛЯД РИНКУ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2001

ПОДІЯ

Форум видавців у Львові проминув. Хай живе Форум!

Отже, VIII Форум видавців пішов у історію. Ми ще не раз повертатимемося у наших публікаціях до його подій, до презентованих там проектів, до тих проблем та надбань, що там обговорювалися. Однак зараз – лише декілька попередніх підсумків і, сказати б, "імпресій".

Усі три поверхи Палацу мистецтв, як і галерея перед ним, були вщерть натовчені видавцями та книготорговцями (нехай пробачать організатори це порівняння), мов діжка оселедцями. Відвідувачів до Палацу пускали лише другого та третього дня після 14 години, решту часу віддавши для спілкування професіоналів. Представники великих видавництв, скажімо, п. О. Красовицький ("Фоліо") чи п. В. Карасьов ("Знання"), схвально відгукнулись на таке нововведення; а от фірми, що приїхали не лише експонувати свою літературу, але й продавати, дещо при цьому втратили. З іншого боку, коли львів'яни таки потрапляли до Палацу, пересуватись там було досить проблематично. Уявляю, як хтось із організаторів київських ярмарків гірко посміхнеться: "Нам би їхні проблеми...". Так чи інак, але лунали непоодинокі зауваження учасників: на часі змінювати і приміщення, і термін проведення Форуму, який вже виріс із "коротких штанців". Qui vivra – verra...

Один із найцікавіших стендів на ярмарку створила київська "Агенція "Стандарт", яка поступово заволодіває чіткими позиціями на книжковому ринку України. У рамках агенції – багато підрозділів, зокрема, "Видавництво Олексія Капусти", журнал "Книжковий огляд", книготорговельна фірма "Стандарт-книги". Родзинкою стенду (або, за висловом президента Форуму Олександри Коваль, "бомбою") став щойно виданий довідник "УСЕ про книговидання в Україні" – найповніше на сьогодні видання, в якому зібрано все чи майже все, що потрібно знати учасникові книжкового ринку.

Кожен Форум – інший. Змінюється ринок, змінюємося ми з вами, змінюється Львів. Комусь здалось, що цьому Форуму "бракувало свята". Хтось нарікав, що відвідувачів було забагато, а комусь, навпаки, не подобалося, що їх замало пускали до залу. Та, на загальну думку, Форум із кожним роком стає подією саме ділового життя. Подією, на яку видавці чекають із чітко визначеними намірами, і після якої настає час перегортати сторінки записників, перечитувати угоди й будувати плани на майбутнє.

…VIII Форум минув, хай живе IX Форум! Зустрінемось за рік.

Анатолій Лучка

 
© агенство "Стандарт"