журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ХРОНОГРАФ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №6, 2001

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

Книжкові новинки

Замовлення на ці та інші книжки можна здійснити в агенції “Стандарт” за каталогом ділової літератури

Биржаков М.Б. Введение в туризм. – СПб.: Издательский Торговый Дом "Герда", 2000 – 192 с.

У книзі Біржакова М.Б. "Введення в туризм" ви знайдете відповіді на теоретичні питання туризму, докладне тлумачення термінів, опис механізмів туристської індустрії, аналіз нормативних актів та законів, що стосуються туризму, дослідження джерел туризму та перспектив його розвитку. "Туристичний або туристський"? На це та на деякі інші спірні питання цього існуючого з незапам'ятних часів, але й досі належним чином не вивченого виду діяльності ви зможете відповісти, прочитавши цю книгу. На думку автора, для порозуміння та співпраці в сфері туризму, чого так не вистачає в наш час, дуже важливо прийти до загального знаменника у вживанні туристської термінології.

Книга буде цікавою для студентів середніх та вищих навчальних закладів системи туристської освіти, працівників сфери туризму та всіх, хто захоплюється туризмом.

Крюков А.А. Израиль сегодня. Страноведческий словарь-справочник. – М.: ИД "Муравей-Гайд", 2000. – 272 с.

Тора, Єрусалим, Ту-бі-шват і, нарешті, сам Ісус Христос – все це асоціюється у нас з країною, яка з'явилася на політичній карті світу всього 60 років тому і вже побила всі рекорди за рейтингами уваги преси. Країна Ізраїль, цей загадковий куточок світу, яка сьогодні – місце воєнних та політичних конфліктів, є колискою християнства, ісламу та іудаїзму, справжньою Меккою для паломників та туристів, а тисячі євреїв щороку повертаються на свою батьківщину. Немає сумнівів, що видання стане всім їм у пригоді. Адже тут представлено систематизовану інформацію про Ізраїль, звичаї та традиції населення від глибин історії до сучасного життя, наведені практичні поради. Є інформація про російську діаспору в Ізраїлі. Новий словник-довідник – однє з небагатьох видань цієї тематики в країнах колишнього СРСР.

Книга розрахована на широке коло читачів, буде корисною для студентів-гебраїстів та спеціалістів по Близькому Сходу.

Лебедев В.Б. Знакомьтесь: Германия! Пособие по страноведению: Учеб. пособие. – М.: Высш. шк., 2000. – 287 с.: іл.

Посібник "Знайомтесь: Германія!" В.Б. Лебедєва розповідає про життя в Германії, її історію, звичаяї та традиції, національний характер німецької нації, містить цікаву інформацію про найбільші міста країни, а також матеріали для розмовної мови. Поряд із текстами читачі знайдуть багато творчих завдань, вправ із фонетики та для закріплення лексики, пропонується як активний, так і пасивний словник. Особлива увага приділяється двом темам із граматики: "Використання артикля з географічними назвами" та "Інфінітив з часткою zu та без неї". Структура посібника побудована так, що крок за кроком поповнюються не тільки знання про країну, що є невід'ємною частиною вивчення будь-якої мови, але й поліпшується володіння мовою.

Для широкого загалу – як студентів вузів, що вивчають німецьку мову, так і для тих, хто просто цікавиться Германією або навіть вивчає мову самостійно.

Австралия-2000. Справочник. Иммиграция, туризм, образование, работа/Сост. Л.М. Михайлова. – М.: Линор. 2000 – 320 с.

Екзотична флора та фауна Австралії та прекрасний клімат роблять її раєм для туристів, а її економічний розвиток та високий рівень життя населення приваблюють емігрантів. І першим, і другим радимо почитати довідник "Австралія-2000". Тут можна знайти масу корисного: загальні відомості про країну, від ландшафту до практичної інформації про освіту, медицину, фінансову систему та особливості життя . Як іммігрувати до Австралії, процес та результат; що кажуть емігранти, ставлення до росіян в Австралії; культура, визначні місця, харчування, проживання та національний характер австралійців; робота, де і як її знайти, а також – що таке "маджонг", "Хангрі Джек", "сіфуд-бафей", "Блек Стамп" та ще про багато інших цікавих речей ви дізнаєтесь з цієї книжки. Крім того, в довіднику є безліч корисних телефонів та інформація про найближчого сусіда Австралії – Нову Зеландію. Одним словом, – все, що необхідно знати людині, яка збирається відвідати надзвичайний п'ятий континент.

Рычило Б.П., Солнцев М.В. Пекин. Новый русский путеводитель по достопримечательностям столицы Китая. М.: ИД "Муравей-Гайд", 2000. – 296 с.; цв. ил. (56 с.).

Хто не мріє хоч раз у житті відвідати казкову столицю Китаю, Пекін? Ключем до неї для вас стане "Новий російський гід по визначних місцях Китаю. Пекін" Б.П. Ричила та М.В. Солнцева. Перед вами постануть картини даоських та буддійських храмів із своєю неперевершеною східною легкістю та величчю, імператорські будівлі, усипальниці, вівтарі, парки. Подумки ви прогуляєтеся по "пекінським Арбату, Тверській", заглянете до найкращих ресторанів, музеїв, побачите живописні краєвиди, познайомитесь із щоденним життям пекінців. Численні ілюстрації допоможуть вам у цьому.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Зорин И.В., Квартальнов В.А. Энциклопедия туризма: Справочник. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 386 с.; ил.

Метою І.В. Зоріна та В.О. Квартального, авторів книги "Енциклопедія туризму", було розкриття комплексного характеру туризму та діючих у цій сфері закономірностей та механізмів. Читачі знайдуть тут докладне тлумачення термінів, при чому не тільки вузькоспеціалізованих, а й тих, які використовуються і в інших сферах діяльності, отримають докладне пояснення загальних теоретичних понять та механізмів туристського менеджменту та деяких економічних аспектів галузі. Наданий аналіз законодавчих та нормативних актів, що стосуються екскурсійного та готельного бізнесу, легітимуючих широкі можливості природокористування в рекреаційних та туристичних цілях. Наведені абревіатури та термінологія, прийняті в міжнародному туризмі, міжнародні телексні абревіатури та терміни, прийняті в готельному менеджменті.

Видання призначене для студентів та викладачів закладів туристської освіти, працівників туристського бізнесу та всіх, хто цікавиться туризмом.

Study Abroad-2000: Справочник. – М.: ИД МАГИСТР-ПРЕСС, 2000. – 630 с. Формат 70х100/16.

Це довідкове видання призначене для студентів і школярів, їх батьків, а також керівників системи освіти, викладачів вузів і всіх, хто планує навчання за кордоном.

У довіднику подається інформація про освітні заклади більшості країн світу. Тут ви дізнаєтесь про загальну систему освіти в тій чи іншій країні, грошовий знак держави, державну мову, умови навчання, систему градації випускників, вимоги до абітурієнтів.

Зазначені кількість років навчання у кожному навчальному закладі, мова викладання у вузі, оплата стаціонарного і заочного відділень, повна адреса, телефон, факс і адреса в Інтернеті.

Для зручності всі дані подано найбільш поширеними мовами світу.

Оксфордская иллюстрированная энциклопедия.

В 9 тт. Т. 2. Мир природы/Пер. с англ. – М.: Издательский Дом "ИНФРА-М", Издательство "Весь Мир", 1999. – 396 с. Формат 60х90/8.

Другой том 9-томного видання цієї енциклопедії знайомить читачів із безліччю представників флори і фауни планети Земля, з особливостями їх зовнішності, внутрішньою будовою, поведінкою, місцями та умовами життя. Включено також загальні статті про процес еволюції, останні відомості про досягнення молекулярної біології, біохімії, генної інженерії. Окремі статті присвячено фізіології людини. Наведено біографії відомих учених – біологів, ботаніків, анатомів тощо.

При створенні енциклопедії був використаний особливий підхід до предмету опису: крім загальних даних автори намагалися подати і науково-популярний матеріал, цікавий не лише для спеціалістів, але й для широкого кола читачів.

До серії входять:

Том 1. Фізичний світ.

Том 3. Всесвітня історія (з найдавніших часів до 1800 р.).

Том 4. Всесвітня історія (з 1800 р. до сучасності).

Том 5. Мистецтво.

Том 6. Винаходи і технології.

Том 7. Народи і культури.

Том 8. Всесвіт.

Том 9. Довідниковий.

Л.П. Дашков, В.К. Памбухчиянц. Коммерция и технология торговли: Учебник. – 2-е изд. --М.: ИВЦ "Маркетинг", 2000. – 448 с. Формат 60х80/16.

У підручнику розглядаються питання комерційної діяльності в торгівлі: угоди купівлі і продажу товарів, організація біржевої торгівлі, організація аукціонів. Окрема глава присвячена рекламі як одній із форм комерції. Розглядається цілий ряд питань, пов'язаних із складами, їх обладнанням і утриманням, моделюванням торгового приміщення магазину, моделюванням інтер'єру відповідно до товару. В підручнику розглядаються всі типи торговельних підприємств, проблеми і переваги кожного з них. У кінці зібрані основні закони щодо торгівлі та правила експлуатації контрольно-касових апаратів.

Книга придатна до використання не лише як підручник для вузів, але й буде корисною для керівників-початківців і бізнесменів.

Л.П. Дашков, В.К. Памбухчиянц. Организация, технология и проектирование торговых предприятий: Учебник. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ИВЦ "Маркетинг", 2000. – 336 с. Формат 60х80/16.

Книга призначена для вивчення питань організації процесу товароруху. Написана докторами економічних наук, вона незамінна при відкритті торгівлі й подальшій праці. Розглянуто такі питання: роль і функції оптової і роздрібної торгівлі; організація складів, службових приміщень; товаропостачання торговельної сітки; технологія організації і проектування торгових підприємств.

Окремі розділи підручника присвячено проектуванню і капітальному будівництву торговельних підприємств.

Підручник призначений для студентів та викладачів вищих учбових закладів, а також для керівників і працівників комерційних підприємств.

Серия "Высшее образование"

Б.А. Аникин. Высший менеджмент для руководителя: Учебное пособие. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 136 с. Формат 60х88/16.

Книга призначена для вироблення нових навичок у керівництві організацій різного рівня. Наведено найбільш ефективні форми і функції керівництва по різним учбовим системам. Описано ролі керівників, їх стилі керівництва і стратегії; керівництво не лише підприємством, але й самим собою; психологія особистості.

Окремо подано стратегії керівництва видатних людей: Олександра Македонського, Г. К. Жукова, папи Юлія ІІ та ін. Автори також згрупували правила, якими не можна користуватися при керівництві.

Р.И. Мокшанцев. Психология рекламы: Учебное пособие/Науч. ред. М.В. Удальцова. – М.: ИНФРА-М, Новосибирск: Сибирское соглашение, 2000. – 230 с. Формат 60х88/16.

У підручнику зібрано матеріал, який необхідно використовувати в рекламному бізнесі. Крім питань вибору місця реклами, її форми і можливостей, широко розглядається психологія сприйняття рекламних оголошень і роликів потенційними покупцями; взаємодія різного роду стимуляторів (світла, кольору, звуку) реклами і, відповідно, різних суспільних груп, які позитивно сприймають цю інформацію. Для наочності в підручнику наводиться велика кількість прикладів вдалої, невдалої і двозначної реклами. Для самоконтролю після кожного розділу подані питання.

Р.А. Фатхутдинов. Конкурентоспособность: экономика, стратегия, управление. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 312 с. Формат 60х88/16.

У цьому підручнику висвітлюються проблеми нової міждисциплінарної науки "Конкурентоспроможність". Чому існує конкуренція і як вистояти в її умовах початківцям? Як для цього організувати виробництво чи іншу форму діяльності? Яким чином ціноутворення залежить від витрачених ресурсів? Який персонал потрібний для різного роду підприємств? Яку обрати стратегію при вступі на шлях підприємництва? На ці запитання даються чіткі відповіді, які підкріплені правовою базою.

Логистика: Учебник/Под ред. Б.А. Аникина: 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 352 с. Формат 60х90/16.

Цей підручник призначено для вивчення нової науки – логістики. У ньому розповідається про її історію, передумови виникнення і сучасний розвиток. Автори охарактеризували всі типи сучасної логістики: інформаційну, закупівельну, виробничого процесу, складування тощо. Розглядаються питання сервісу, транспорту і управління. В окрему главу винесено прогнозування логістики майбутнього, можливість виробництва в гіпотетиці тощо.

Книги цієї серії потрібні не лише студентам вузів, слухачам післявузівської підготовки і викладачам, але й керівникам і спеціалістам економічної галузі.

Леонид Капуста. Волшебный огород: Практические советы огороднику. – К.: Книжкове видавництво Олексія Капусти, 2001. – 140 с.

Весна – час подумати про ваші городи. Не секрет, що такий спосіб проведення вільного часу набув останніми роками шаленої популярності в Україні. Для одних це приємний відпочинок, для інших – можливість вижити в цей скрутний час. Часом городник витрачає купу часу та фізичних зусиль, щоб отримати якомога вищі врожаї, кожні вихідні, не жаліючи ні себе, ні своєї родини, їде на город. На жаль, дуже часто врожаї не виправдовують сподівань. Чи справді завжди "кількість переходить у якість"? Книжка Леоніда Капусти "Чарівний город" пропонує альтернативу. В ній розповідається про традиційні та нетрадиційні методи вирощування городніх культур, про найефективніші способи підвищення їх врожайності, докладно описані всі етапи, через які проходить городник у своїй нелегкій справі: підвищення родючості грунтів, підготовка насіння до посадки, висівання, догляд за різними сортами рослин та збір врожаю. Ви отримаєте відповіді на ці та багато інших запитань, дізнаєтесь, як збільшити результати не силою, а розумом. Читайте, і ваш город незмінно радуватиме вас. Книжка буде цікавою не тільки початківцям в "городній" справі, яким, безсумнівно, допоможе стати першокласними городниками, але і досвідчені ветерани знайдуть тут для себе багато цікавої та корисної інформації.

 
© агенство "Стандарт"