журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПОДІЯ

ТЕМА НОМЕРА

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ХРОНОГРАФ

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2001

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

Шукайте фірму, що зробить ваш книжковий магазин найкращим у місті

Знайти в Києві та в інших великих містах України фірму, що пропонує висококласні меблі для оформлення інтер'єру книгарні, не так вже й важко. Варіантів може бути багато; великі коливання в ціні, матеріалі, швидкості виконання роботи можуть збити з вірного шляху підприємця-початківця. Журнал "Книжковий огляд" вирішив провести дослідження ринку виробників і постачальників меблів, щоб визначити, з чого ж починати розшуки обладнання для свого торгового приміщення новачку книготоргівлі.

Не є таємницею, що відкриваючи книгарню, потрібно подумати про її інтер'єр, про полиці, на яких будуть стояти видання, зручність їх розташування, найкращий огляд тощо. Не останнє місце тут займають стиль, колір, дизайн полиць, вертушок, стелажів. Гарно і зі смаком оформлений книжковий магазин притягує відвідувачів своїми зручністю, затишком, привабливістю.

У країнах Європи не побачиш застарілого оформлення магазину, якоїсь замкнутості. На жаль, наші співвітчизники не бажають наслідувати їм, але головна причина цього - гроші.

Тим, хто вирішив обладнати свою книгарню, потрібно поставити чітку мету, обрати стиль і кольорову палітру крамниці. Різниця між інтер'єром звичайного книжкового магазину, до якого всі звикли і яким нікого не здивуєш, і торгової площі в стилі "супермаркет" або "салон-виставка" значна, тому визначитися потрібно на самому початку - ще перед пошуками постачальника меблів.

Для прикладу розглянемо можливість придбання полиць й інших предметів у відповідних підприємствах м. Києва. Фірма "Меркс", що займається імпортом меблів з Італії, пропонує, звичайно ж, висококласне устаткування для магазинів різної спеціалізації, але на думку працівників цієї кампанії, для книжкової крамниці ціна буде занадто високою - близько $500 за один стелаж. Такі меблі розраховані на магазини, що мають приносити суперприбутки, чого не скажеш про стан сучасної книготоргівлі. Працівники "Меркса" навіть не ризикують замовляти у своїх зарубіжних постачальників предмети інтер'єру книжкових магазинів для продажу їх в Україні, тому таке обладнання можна придбати лише за спеціальним попереднім замовленням.

У фірмі "IC for shop" із подібним питанням порадили звернутися до вітчизняних виробників, що не лише дешевше виконають замовлення, але й краще зрозуміють вашу мету. А це підприємство пропонує стелажі для супермаркетів, на яких книги можуть розташовуватися лише "обличчям", вони не стануть корінцем (так, як на звичайних книжкових полицях).

Підприємство "Новий проект" має великий виставковий зал у Києві, що зручно для киян. Ця фірма пропонує меблі з Італії - металеві нейтрально сірі стелажі, що покриті полімерним складом, який запобігає змінюванню вигляду їх поверхні (на думку представника підприємства, саме такі найкраще підходять для книжкового магазину), полиці мають нахил 20 градусів і борт для того, щоб книги не падали. Але колір цих стелажів змінити неможливо, тож доведеться задовольнитися сірим. Для прикладу: один такий стелаж висотою 2,40 м, довжиною 1,25 м та глибиною на вибір (30/40/65 см) з 5 полицями і з підсвічуванням коштує близько 1500 грн. Також підприємство працює з ДТП, сітчастими стійками тощо.

Розмаїття тих, хто пропонує вітчизняні меблі, також велике, проте їх пропозиції не завжди задовольняють вимогливого покупця. Представництво "Побуттехніки" пропонує привезти замовлене устаткування для магазинів до Києва; у принципі, такий спосіб зручний, бо машина із замовленнями приїжджає до столиці раз на тиждень. Зробити замовлення можна телефоном або по факсу, але попередньо оглянути товар, побачити зразки неможливо.

Після довгих пошуків усе ж було знайдено те, що потрібно. "Ніка" працює з ДТП, ДВП, металом, склом тощо та виготовляє меблі будь-яких кольору, форми, стилю. Від замовника потрібен лише план об'єкта. Працівники "Гарлема" мають справу лише з ДТП, але також пропонують вироби на будь-який смак; інтер'єрщик виїжджає на територію замовника і робить виміри, визначає вартість роботи. Звичайно, індивідуальне замовлення коштує дорожче, але приблизна ціна наведеного як приклад стелажа тут дорівнює $150.

Після проведеного дослідження власнику книгарні доведеться обирати, що для його магазину краще - меблі закордонні чи вітчизняні, ДТП чи скло, червона палітра крамниці чи сіра. А ми, покупці, оцінимо ставлення до нас і, будьте певні, - зробимо відповідні висновки.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"