журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПОДІЯ

ТЕМА НОМЕРА

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ХРОНОГРАФ

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2001

ТЕМА НОМЕРА

Пролетарі книговидання, єднайтесь у Франкфурті!

СьогоднІ досЯгти успІху, залишаюЧись вдома,
неможливо - потрІбно шукати партнерІв за кордоном

Закрите акціонерне товариство "Центр ділових поїздок" спеціалізується на організації ділових поїздок за кордон та сприянні відвідуванню міжнародних виставок та ярмарків. Цього року директор Центру Микола Козлик запрошує всіх бажаючих відвідати найбільший у світі спеціалізований 53 Міжнародний книжковий ярмарок у Франкфурті-на-Майні (Німеччина), який триватиме з 10 по 15 жовтня 2001 року.

Минулого року за допомогою "Центру ділових поїздок" книжковий ярмарок у Німеччині відвідало 15 представників наших видавців, але вони не могли представити українську літературу на гідному рівні. Після десяти років незалежності України цілком доречно поставити питання: чому наша держава не може достойно виглядати на міжнародних виставках такого плану? Чому Росія може привезти 2 контейнери книг з Москви (близько 1500 назв) і навіть створює певний резонанс (на попередній виставці було представлено книгу Єльцина, яку рекламував сам автор, що не могло не викликати ажіотажу)?

Франкфуртська книжкова виставка-ярмарок, як і багато інших такого плану, відбувається для того, щоб представники різних країн могли провести конструктивні пошуки партнерів з усіх куточків нашої планети, знайти замовників для видавництв, укласти угоди про використання авторського права, про переклад книг тощо і, нарешті, отримати задоволення від побаченого.

Обирати достойного, звичайно, краще, коли вибір є. Але здається, наші видавці не можуть чи не хочуть розвивати міжнародні зв'язки, шукати партнерів за кордоном, намагатися конкурувати з іноземцями. Так, минулого року, за даними Миколи Козлика, наші представники були такі безликі (підписи на стендах було зроблено від руки, панували неорганізованість, хаотичність виставлення книг тощо), що викликало хіба що відчуття приниження і гіркоти за свою країну. На жаль, крім того, що в нас немає потрібної державної підтримки, ми ще не виростили на теренах Батьківщини зацікавленого ентузіаста, хоча німецькі організатори виставки створюють всі умови для початківців, безкоштовно надають площу (близько 12 кв. м) для таких країн, як наша. Хоча й не дуже приємно визнавати себе державою, що живе на подачки, але й не використати або використати блідо і неефективно такий "подарунок" неприпустимо для України.

Цей ярмарок - другий у Німеччині за площею експозицій. Щороку його відвідують 300 тис. фахівців із різних країн світу - книготорговці та літературні агенти, автори та видавці, художники та оформлювачі, дизайнери та майстри комп'ютерної верстки, журналісти та спеціалісти мас-медіа, майже 10 тис. фірм більш ніж із 100 країн світу, які виставляють близько 370 тис. найменувань книг, компакт-дисків, графічних творів, оn-line-пропозицій.

Цього року у Франкфурті буде представлено широку тематичну палітру видань: художня, наукова і технічна, дитяча і юнацька, спеціальна література, відродження коміксу, підручники і словники, новітня методична література, книги з туризму, образотворче мистецтво, питання міжнародної книжкової торгівлі і видавничої справи, електронні носії інформації, мас-медіа тощо.

Українські відвідувачі виставки також зможуть познайомитись зі стародавніми містами Європи, відвідати цікаві екскурсії історичними місцями тощо.

Будемо сподіватися, що цього року знайдуться ентузіасти, які врешті-решт вкладуть гроші в таку потрібну справу - гідну репрезентацію України на міжнародному книжковому ринку.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"