журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПОДІЯ

ТЕМА НОМЕРА

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ХРОНОГРАФ

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2001

ТЕМА НОМЕРА

Південь збагатився ще одним книжковим ярмарком

Протягом серпня в Україні відбулося досить багато книжкових експозицій. Можливо, найбільш несподіваною виявилась виставка-ярмарок "Херсонщина книжкова - на зорі тисячоліття", організаторами якої були Обласна державна адміністрація, Виконком та Торгово-промислова палата м. Херсона.

Звичайно, ми не могли пропустити подібної події і відвідали Херсонщину. Виставка проходила 25-26 серпня, і для місцевих жителів це була справжня Подія. До виставкового залу завітало досить багато відвідувачів, які отримали можливість купувати літературу найрізноманітніших напрямків і стилів. Оскільки виставка збігалась у часі зі святковими днями і багато людей не мали змоги відвідати її, організатори вирішили продовжити її ще на один день і не помилилися. Того понеділка ярмарок відвідало дуже багато шанувальників книги, тож експонентам було з ким попрацювати.

Учасники виставки мали чудову нагоду обмінятися досвідом, поділитися думками щодо проблем та розповісти про перемоги в книжковій справі, укласти взаємовигідні угоди про співпрацю.

Звичайно, як і кожна виставка, "Херсонщина книжкова" мала свої недоліки, але здавалося, головним із них був той, що вона проводилась вперше. Чомусь не вірять наші видавці та книготорговці в нововідкриті виставки, а даремно. Херсонські ентузіасти довели, що такі заходи мають проходити в різних містах України і в різний час, адже не кожен може дозволити собі поїхати у Львів на "Форум" чи на столичні виставки. А читати гарну літературу жадають усі, і дітей своїх навчати за якісними підручниками, і навіть малятам у дитячому садку не треба пояснювати, що краще гортати книжку з яскравими малюнками. Тож замисліться, чи варто сидіти на одному місці з виданою літературою і говорити, що ви і так маєте достатньо прибутку - можливо, головне зовсім не в цьому. Адже читати вчать ще з дитячого садку однаково і в Херсоні, і в Луганську, і в Дрогобичі, і в Чугуївці, а читати - нічого. От і намагається місцева влада хоча б щось зробити для мешканців свого міста.

На відміну від інших виставок організатори "Херсонщини" доклали максимум зусиль, щоб і учасники почувалися як вдома, і відвідувачі були задоволені придбаною літературою. Треба сказати, що незважаючи на відсутність досвіду, організатори були на досить високому рівні.

Без сумнівів, з таким початком "Херсонщина" має майбутнє.

Людмила Копитова

 
© агенство "Стандарт"