журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ХРОНОГРАФ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №5, 2001

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

Книжкова виставка-ярмарок «Підручник»: з історії проведення

Виставку-ярмарок із назвою "Підручник'96" було вперше проведено у Києві в кінці літа – на початку осені 1996 року. Ідея її організації належить засновникам товариства "Родина", у тому числі і автору цієї статті. Про що думали ми тоді, у 96 році, плануючи організувати нову книжкову виставку-ярмарок? Думали про те, що відсутня спеціалізована виставка, яка б була присвячена "вічній" темі – підручнику, а якщо точніше, то навчально-методичній книзі. А ще думали про те, що коли на початку навчального року зпантеличені батьки та інші родичі учня бігають (у прямому і переносному значенні цього слова) за потрібною книжкою і на знаменитій київській Петрівці справжній рейвах – виставка-ярмарок "Підручник" бодай частково допоможе киянам. Думали ще про щось – менше всього про заробіток із цієї акції (останнє, можливо, й пояснює факт "нерозкрученості" цієї виставки до сьогоднішнього дня, бо на останній виставці було 39 учасників).

Мета виставки-ярмарку, яка не змінювалась впродовж всіх п'яти років, – максимальне задоволення потреб відвідувачів у підручниках, посібниках, методичній літературі та інших товарах, яких потребують учні середніх шкіл, училищ, технікумів, студенти ВУЗів у новому навчальному році.

Незмінними організаторами виставки-ярмарку виступають ТзОВ "Родина" та Київський республіканський планетарій. Останній – як база, на якій проводиться виставка. Адже сьогодні планетарій може надати під виставку-ярмарок близько 1000 квадратних метрів виставкової площі. Зазначимо, що декілька разів за свою історію виставка-ярмарок виходила за межі будівлі планетарію – на передстадіонну площу. Добрим словом слід згадати керівництво торгово-виробничої фірми "Жовтень", яке цьому сприяло. Варто відзначити також те, що у різні роки до постійних організаторів приєднувались й інші поважні установи: відділ молодіжної політики, фізичної культури та спорту Московської районної державної адміністрації м. Києва; соціальна служба для молоді Московського району м. Києва, а 2000-го року – Міністерство освіти і науки України, Київська міська державна адміністрація та Товариство "Знання" України. Особливо варто відзначити позитивну роль в організації та проведенні виставки-ярмарку фірми "Магістр-S" та її керівника О. Ешке.

Які перспективи на майбутнє? Організовувати і проводити виставку-ярмарок "Підручник" і у подальшому! Вдосконалювати. Поліпшувати. Збільшувати. "Розкручувати".

Виставка-ярмарок "Підручник'2001" відбудеться 5–8 вересня.

Іван Крячко,
директор Київського республіканського планетарію

 
© агенство "Стандарт"