журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ХРОНОГРАФ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №8, 2001

ТЕМА НОМЕРА

Львівський Форум обов'язково подарує вам відчуття свята

21-23 вересня відбудеться VIII Всеукраїнський форум видавців – найбільша і найпрестижніша в нашій країні книжкова виставка-ярмарок. Про те, що чекає на відвідувачів, розповідає президент Форуму Олександра Коваль.

Передусім – багато нових книжок. Напевно, цього року знову буде шалена тиснява, тому що різноманітних рекламних акцій передбачається багато. Ті, хто побували на ярмарку минулого року, обов'язково прийдуть знову і приведуть із собою своїх близьких і знайомих. Серед нових видань буде представлено, зокрема, довідник "УСЕ про книговидання в Україні", який має всі шанси стати "бомбою" цього Форуму.

Свого часу, коли я намагалася залучити до участі книжкові е-компанії, один знавець нашого книжкового ринку сказав мені, що "он-лайновий" бізнес ніколи не виходить в "офф-лайн". Насправді він помилився. Усе-таки "он-лайнові" компанії теж бажають з'явитися перед очі неінтернетизованих споживачів. А може, це пояснюється саме метою залучити їх до Інтернету. Цього року дуже цікавою буде частина, пов'язана з е-комерцією. Без сумнівів, надзвичайно корисним буде семінар, який проводитиметься спільно з нашими польськими колегами. Його темою буде "print on demand" – "друк на замовлення". Це дуже цікава й багатообіцяюча технологія книгорозповсюдження (особливо малотиражних видань), непов'язана зі сваволею книготорговельних мереж. Сподіваємось, що приверне увагу публіки презентація "Новим каналом" серії "Телепузиків", яку люблять діти в цілому світі.

Що стосується участі російських видавців, то так склалося, що вони скептично ставилися з самого початку до ідеї участі в західноукраїнському книжковому ярмарку (як вони відповідали на запрошення: "Там збираються одні "бандюри"). Врешті ми просто перестали їх інформувати про це, тому що, як нам здається, з розповсюдженням російських книжок в Україні і так особливих проблем не виникає, тож нехай вони допомагають собі самі як можуть. Є певний інтерес з боку Польщі, але наразі – в якості спостерігачів. Поки що, на жаль, Україна не представляє собою якогось інтересу для іноземних учасників. Ті західні фірми й компанії, які видають навчальну англомовну літературу, мають тут свої представництва – і через них завжди є присутніми. Інші ж інтересу не мають, поки в нас не буде налагоджено нормальну торгівлю авторськими правами, ліцензіями тощо. Натомість буде представлено дуже багато українських видавництв. Гадаємо, що цього року вже не існуватиме протиставлення інтересів львівського Форуму та певних структур у Києві, які закликали торік на нього не їхати. У цьому немає жодного резону. На початок липня вже надійшло понад 200 заявок, так що принаймні їх буде не менше, ніж 2000 року, коли було зареєстровано понад 460 учасників (у тому числі – бібліотек і приватних розповсюджувачів).

Ми намагаємось залучати до участі й книгарні, але їхні керівники до цього ставляться якось аморфно. Це окреме велике питання, в яке заглиблюватись у межах цієї статті немає можливості. Таке ставлення свідчить лише про "професіоналізм" керівників книгарень. Вони мають налагоджені зв'язки з певними видавництвами і вважають, що їм зовсім необов'язково їздити на ярмарки і розширювати коло партнерів. Книгарні перебувають у жалюгідному стані, і цей процес лише поглиблюватиметься, доки вони не змінять свого підходу до ціноутворення, до самого дизайну своїх книгарень, до способу торгівлі.

Традиційно цього року в рамках ярмарку також проводитиметься конкурс "Книга форуму". Склад журі змінюється: минулого року до нього входили одні жінки, а зараз, можливо, найкращі книги обиратимуть лише чоловіки. Вже надійшли пропозиції наступного року доручити цю місію дітям.

Головне, що хотілося б сказати усім читачам "Книжкового огляду", – львівський Форум і цього року обов'язково подарує вам відчуття свята. А видавцям пропонуємо запрошувати побільше своїх авторів. Це дуже цікаво як і для самих видавництв в сенсі маркетингового дослідження, так і, звичайно, для львівської публіки, яка має не надто багато нагод для зустрічі з людьми, вартими спілкування. Ми знайдемо для цього і час, і місце.

Підготував Тарас Луків

 
© агенство "Стандарт"